Enderun usulü teravih namazı

Şehitkamil Belediyesi, Osmanlı döneminden bu yana var olan Enderun usulü teravih namazı geleneğini ilçe sınırları içindeki camilerde yaşatıyor.

Enderun usulü teravih namazı

Şehitkamil Belediyesi, Osmanlı döneminden bu yana var olan Enderun usulü teravih namazı geleneğini ilçe sınırları içindeki camilerde yaşatıyor. Teravih namazını Enderun usulü kılan cemaat, bu durumun kendilerini memnun ettiğini dile getirdi.

Şehitkamil Belediyesi, unutulan manevi geleneklerin yaşatılması için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Ramazan aylarında kılınan Enderun usulü teravih namazı, bu yıl da ilçenin farklı noktalarında bulunan camilerde kılınıyor. Enderun usulü teravih namazını İmam Hatibi Cabir Emre kıldırıyor.

Namaz sonrası konuşan cami cemaati, Şehitkamil Belediyesi ile Şehitkamil İlçe Müftülüğü işbirliğinde yapılan uygulamadan duyduğu memnuniyeti anlattı. Gelenek ve göreneklerin yaşatılması adına yapılan hizmetin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren cami cemaati, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti. Cemaat, uygulamanın önümüzdeki yıllarda da devam ettirilmesi gerekliliğini vurguladı.

Editör: Turgut Bozgeyik

14 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1195

Yorumlar (0)

Yorum Yaz