"Parti üyemiz silahla bize doğru ateş etti"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Akçadağ'da ilçe başkanlığı binasındaki silahlı saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

"Parti üyemiz silahla bize doğru ateş etti"

Malatya Akçadağ'da ilçe başkanlığı binasında toplantı yapılırken bir kişi aralarında CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın da bulunduğu yere ateş açtı. Ağbaba, "Parti üyemiz silahla bize doğru ateş etti" dedi.

 

 

Gazetecilere açıklama yapan Ağbaba “Olayda parti üyemiz silahla bize doğru ateş etti. Ardından hemen ben araya girdim elinden silahı aldım ve sonrasında kaçtı gitti, araya ben girdim. Olayda ölen veya yaralanan yok” dedi.

Ağbaba'nın açıklaması şöyle:

"Bugün saat 10:30’da benim ve İl Başkanımızın da katıldığı, Malatya/Akçadağ İlçemizdeki Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu Toplantımızın gerçekleştiği sırada: saat 12:00’ye doğru söz alan parti üyesi Cihangir S. konuşması esnasında, İlçe Başkanımıza yönelik korkutmak amacıyla duvara doğru ateş açmıştır.

Sonrasında benim ve bir Muhtarımızın araya girmesiyle saldırganın silahı elinden alınarak etkisiz hale getirilmiştir. Olayda herhangi bir partilimiz yaralanmamıştır. İlçe başkanımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Olayın takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ediyorum."

 

 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

27 Ağustos 2019 (Haber Merkezi) 2069

Yorumlar (0)

Yorum Yaz