'Hocayız' diyerek esnafı 200 bin TL dolandırdılar!

Gaziantep'te kendilerini Kur'an Kursu hocası olarak tanıtarak esnaftan gıda malzemesi ve erzak alarak ödeme yapmadan izlerini kaybettiren K.Ç. liderliğindeki 7 kişi polisin operasyonuyla yakalandı.

'Hocayız' diyerek esnafı 200 bin TL dolandırdılar!

Gaziantep'te kendilerini Kur'an Kursu hocası olarak tanıtarak esnaftan gıda malzemesi ve erzak alarak ödeme yapmadan izlerini kaybettiren K.Ç. liderliğindeki 7 kişi polisin operasyonuyla yakalandı. Yakalanan şahısların 10'dan fazla esnafı 200 bin liraya yakın dolandırdıkları belirlendi. 

Edinilen bilgiye göre, alışveriş için gittikleri esnaflara kendilerini hoca diye tanıtan ve öğrenciler için erzak almak istediklerini söyleyen K.Ç, A.Ç, R.Ç, U.G., Y.K., S.Y. ve Y.G isimli şahıslar, 10'dan fazla esnafı 200 bin liraya yakın dolandırdı. belirlendi. Dolandırıcılık çetesinin lideri olan ve 72'si dolandırıcılık olmak üzere toplam 92 adet suç kaydı bulunan K.Ç.'nin ağına düşürdüğü vatandaşlara kendisini Kur'an Kursu hocası olarak tanıttığı, diğer şahısların da ona yardım ettiği ortaya çıktı. Operasyonla çökertilen çete adli makamlara sevk edildi.

Editör: Turgut Bozgeyik

18 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1125

Yorumlar (0)

Yorum Yaz