1 bardak çay 1 litre benzine eşit oldu!

Büyükşehirlerde bulunan kafe ve restoranlarda 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzinle yarışır hale geldi.

1 bardak çay 1 litre benzine eşit oldu!

Türk Lirası'ndaki değer kaybıyla birlikte kafe ve restoranlarda da fiyatlar değişti. Büyükşehirlerde bulunan kafe ve restoranlarda 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzinle yarışır hale geldi.

Türk Lirası'ndaki erime hız kazanmış, dolar 13, euro 15 liraya yükselmişti. TL'deki bu değer kaybının ardındna büyükşehirlerdeki kafe ve restoranların menülerine de zam geldi.

Akaryakıta gelen zamlarla birlikte 1 bardak çayın fiyatı 1 litre benzin ile yarışır duruma geldi. Büyükşehirlerdeki zamlar tepki çekti.

KAFE VE RESTORANLARDA ZAMLANDI

İstanbul, İzmir, Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde kafe ve restoranlardaki zamlar dudak uçuklattı. Buna göre başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin büyük kentleri Kocaeli, İzmir ve Bursa'da bir bardak çayın 9 liradan satılması tepkilere neden oldu.

Vatandaşlar, sadece lüks mekanlarda değil sokak aralarında ya da daha denize uzak kafelerde de çay fiyatlarının aynı derecede yükseldiğini belirtiyor.

BENZİN FİYATIYLA YARIŞIYOR

Diğer yandan bir bardak çay ile 1 litre benzin fiyatı arasındaki makasın da ciddi anlamda kapanması dikkat çekti. Dün gelen 1.02 kuruşluk zam sonrası İstanbul'da 1 litre benzinin fiyatı 9.69 liraya çıktı.

 

 

25 Kasım 2021 (Haber Merkezi) 963

Yorumlar (0)

Yorum Yaz