15 dakikada mide botoksu

Gaziantep’te yaşayan 17 yaşındaki İkranurSolak Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bora Üstünsoy tarafından ameliyatsız olarak uygulanan ve 15 Dakikada gerçekleştirilen mide botoksu uygulamasıyla 1 ayda 11 kilo verdi.

15 dakikada mide botoksu

Gaziantep’te yaşayan 17 yaşındaki İkranur Solak Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Bora Üstünsoy tarafından ameliyatsız olarak uygulanan ve 15 dakikada gerçekleştirilen mide botoksu uygulamasıyla 1 ayda 11 kilo verdi.

Uygulamayı gerçekleştiren Dr. Üstünsoy, "Mideye, botilinum toksin (botoks) uygulanması endoskopik yöntem ile midenin belirli bölgelerine botoks enjekte edilmesi esasına dayanan nispeten yeni bir kilo verdirme yöntemi. Bu şekilde iştahın azalması, gıdaların midede uzun sure kalması, tokluk hissinin uzaması temel etki mekanizmasını oluşturmaktadır. İşlemimiz 15-20 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Cerrahi bir işlem değildir.    İşlemi endoskopik olarak yapmaktayız. Hasta işlem esnasında ve sonrasında herhangi bir ağrı hissetmiyor. Öncelikle hastanın midesine kontrol ediyoruz. Daha sonrasında midesinde gastrit ya da ülser gibi herhangi bir problem yoksa botoks enjeksiyonumuzu endoskopik olarak gerçekleştirebiliyoruz. Mideye botoks uygulanması yöntemiyle ciddi kilolar verilebilmektedir, ancak  hastanın işlem sonrası diyetisyen eşliğinde tam bir uyumla beslenmesi gerekir. Mide botoksuuygulamasının hemen ardından hasta sosyal yaşama geri dönebilmektedir.Gün içerisindeki işlerini rahatlıkla halledebilir, herhangi bir yatış gerektirmiyor." ifadelerini kullandı.

Kilolarından kurtulduğu için mutlu olduğunu dile getiren İkranur Solak,  "Fazla kilolarımdan ötürü rahatsızlık duyuyordum . Uzun soluklu zayıflama diyeti programlarıve  egzersiz yapmama  rağmen istediğim sonuca ulaşamıyordum. Araştırmalarda bulundum ve cerrahi bir işlem olamayan mide botoksu yaptırmaya karar verdim. Ağrısız, acısız ve konfor düzeyi yüksek bir işlemdi. 1 ayda 11 kilogram verdim. Çok mutluyum . Doktorum Bora Üstünsoy’a teşekkürü borç bilirim’dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

29 Ocak 2019 (Haber Merkezi) 1556

Yorumlar (0)

Yorum Yaz