200 bin işçiye Corona eğitimi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, OSB’de çalışan 200 bin işçiye Corona Virüsü’nden Korunma Tedbirleri Eğitimi vermeye başladı.

200 bin işçiye Corona eğitimi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikalarda çalışan 200 bin işçiye Corona Virüsü’nden Korunma Tedbirleri Eğitimi vermeye başladı.

Kısa sürede Türkiye ve Dünya’yı etkisi altına alan ve ülkemizde Corona Virüse karşı verilen ulusal mücadelede başlatılan yeni normalleşme sürecinde tedbirlerin önemi daha da arttı. Bu kapsamda Gaziantep’in üretimde kalbi olan Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan 200 bin işçinin virüse karşı alacağı önlemler ve uyulması gereken kurallar hakkında eğitimler verilmesi için harekete geçildi. Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü arasında yapılan “COVID-19 Bilgilendirme Eğitimi İş Birliği Protokolü” kapsamında, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikalara Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) eğitmenleri tarafından “COVID-19 Virüsü’nden Korunma Tedbirleri Eğitimi” verilmeye başlandı. Fabrika çalışanlarına, virüse karşı korunma yolları, uyulması gereken temizlik kuralları ve sosyal mesafe konusunda bilgilendirme yapan GASMEK eğitmenleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan hatırlatıcı afişleri çalışma alanlarına astı.

Büyükşehir Belediyesi, verdiği eğitimlerle Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim devam ederken çalışan 200 bin işçinin sağlığının korunması ve bilinçlendirilmesini sağlayarak, her bireyin kendi denetimini sağlaması hedefliyor.

Editör: Turgut Bozgeyik

2 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1630

Yorumlar (0)

Yorum Yaz