4 kardeş “dikkat siyanür var” notu ile ölü bulundu

Yetişken ailesinden 3’ü kadın 4 kardeş, İstanbul Fatih’te bir evde “dikkat siyanür var” notu ile ölü bulundu.

4 kardeş “dikkat siyanür var” notu ile ölü bulundu

Yetişken ailesinden 3’ü kadın 4 kardeş, İstanbul Fatih’te bir evde “dikkat siyanür var” notu ile ölü bulundu. Olay, Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’nde bulunan bir binanın birinci katında yaşandı.

4 kardeşe ulaşamayan bir kişi polisi arayarak ihbarda bulundu. Olay yerine saat 23.00 sıralarında gelen ekipler kapıda, “Dikkat siyanür var, polisi arayın, içeri girmeyin” şeklinde not buldu.

Kapıda yazan not nedeniyle içeriye özel kıyafetler ve maskeyle girildi.Ekipler, kardeş oldukları öğrenilen 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin ve 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin’in cansız bedeniyle karşılaştı.

İncelemelerin ardından 4 kardeşin cenazesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Kapıda her hangi bir zorlama olmaması ve kapıya bırakılan not nedeniyle 4 kardeşin kimyasal bir ilaçla intihar ettiği üzerinde duruluyor.

Polisin ilk tespiti, 4 kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönünde. Kardeşlerin kesin ölüm nedeni Adli Tıp’taki inceleme sonrası belli olacak.Olayın ardından kardeşlerin alışveriş yaptığı bakkalın sahibi Yusuf Deniz konuştu.

Yusuf Deniz, en son Cumartesi günü müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’in kendisinden alışveriş yaptığını belirterek, “Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı, tokalaştık gitti. Salı günü de ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, ‘Bunların telefonu kapalı’ dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkilileri geldi buraya” diye konuştu.

‘Maaşıma haciz koydular’ demiş.

Dört kardeşin maddi sıkıntıları olduğunu aktaran Deniz, “Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekardı. Yalnız sıkıntıları, maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son cumartesi alışveriş yapmaya geldiğinde bana ‘Maaşıma haciz koydular’ dedi” açıklamasında bulundu.

Cenazeler Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldıktan sonra polis ekipleri bir süre daha çalışmalarını sürdürdü ve kapıyı mühürleyerek ayrıldı.

Saat 09.30 sıralarında eve gelen BEDAŞ ekipleri, 607,16 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesti.

(Kaynak: Ölümhaberi.com)

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

18 Ocak 2020 (Haber Merkezi) 1211

Yorumlar (0)

Yorum Yaz