Sedat Peker’in iddia, ifşa ve itirafları kitap oldu!

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) “Duvar / O tuğla çekilsin diye yazıldı” başlıklı raporu hazırlandı.

Sedat Peker’in iddia, ifşa ve itirafları kitap oldu!

Türkiye İşçi Partisi’nin (TİP) “Duvar / O tuğla çekilsin diye yazıldı” başlıklı raporu hazırlandı.

Kitap halinde İleri Kitaplığı etiketiyle satışa sunulacak olan rapor, TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile gazeteciler Bahadır Özgür, Ertuğrul Mavioğlu, Hakkı Özdal ve Timur Soykan’ın imzasını taşıyor.

Ahmet Şık, raporda, organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker’in iddia, ifşa ve itiraflarına ilişkin araştırmaların bulunduğunu açıkladı.

Şık, Duvar'ın önümüzdeki günlerde yayımlanacağını sosyal medya hesabından şu mesajla duyurdu: “Susurluk’ta pisliklerin asfalta saçılmasının yıldönümü de gelmişken, başta '40 yaş altı olanlar' olmak üzere öğrenmek ve hafıza tazelemek isteyenler için Türkiye’nin karanlık tarihi yakında çıkıyor.”

Duvar ismini taşıyan kitap, Mehmet Ağar’ın Uğur Mumcu cinayetiyle ilgili Güldal Mumcu’ya söylediği iddia edilen “Bir tuğla çekersem duvar yıkılır” sözüne ithafen “Bu kitap o tuğla çekilsin diye yazıldı” üst başlığını taşıyor.

Şık ayrıca Peker’in ifşaatlarından yola çıkılarak hazırladıkları bir şemayı paylaşarak “Sedat Peker’in iddia, itiraf ve ifşalarından yola çıkılarak hazırlanan şu küçücük harita bile AKP’nin bir organize suç örgütü olduğunun kanıtı” dedi.

Resim

"TÜRKİYE'NİN KARANLIK TARİHİ YAKINDA ÇIKIYOR"

Ahmet Şık piyasaya yeni çıkacak kitap hakkında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Susurluk’ta pisliklerin asfalta saçılmasının yıldönümü de gelmişken, başta “40 yaş altı olanlar” olmak üzere öğrenmek ve hafıza tazelemek isteyenler için Türkiye’nin karanlık tarihi yakında çıkıyor." ifadelerini kullandı.

Ahmet Şık daha sonraki mesajında ise bir şema yayınlayarak "Sedat Peker’in iddia, itiraf ve ifşalarından yola çıkılarak hazırlanan şu küçücük harita bile AKP’nin bir organize suç örgütü olduğunun kanıtı." ifadelerini kullandı.

NEDEN KİTABA DUVAR ADI VERİLDİ?

2 Mayıs 2021 tarihinde ilk videosunu yayınlayan Sedat Peker artık Türkiye'de bir fenomen. Yaşadığını iddia ettiği Birleşik Arap Emirlikleri'nin koyduğu yasak nedeniyle uzun bir süredir video yayınlamasa da sosyal medyadan yaptığı her paylaşım merakla bekleniyor, milyonlarca kez okunuyor.

Kendisi de organize suç örgütü lideri olan yargılanan Peker'in videolarında onlarca iddia vardı ancak bu iddialar Türkiye'de yargının konusu olmadı. Şimdi onun iddiaları ve itiraflarından yola çıkararak bir kitap kaleme alındı. Ahmet Şık, Bahadır Özgür, Hakkı Özdal, Timur Soykan ve Ertuğrul Mavioğlu'nun yazdığı kitap Kasım ayı bitmeden kitapçılarda olacak.

Dün Ahmet Şık'ın paylaştığı kapak fotoğrafında kitabın mottosunun ''Bu kitap o tuğla çekilsin diye yazıldı'' olduğu görülüyor.  Ahmet Şık, Özgür, Özdal, Mavioğlu ve Soykan'ın mottosu aslında Uğur Mumcu cinayetine gönderme.

MEHMET AĞAR, GÜLDAL MUMCU'YA MUMCU CİNAYETİ SORUŞTURMASI ENGELLEYEN BİR DUVAR OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Cinayet sonrasında Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu ile cinayetten altı ay sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanan Mehmet Ağar arasında geçen görüşme uzun yıllardır tartışılıyor:

Güldal Mumcu: ”Bu olayların ortaya çıkmasını engelleyen bir duvar oluşuyor…”
Mehmet Ağar: “Evet, soruşturmayı engelleyen bir duvar var…”
Güldal Mumcu: “Bir tuğla çekin o zaman, gerçekler ortaya çıksın..”
Mehmet Ağar: “Bir tuğla çekersem, duvar yıkılır…”
Güldal Mumcu : “O zaman çekin, kenara çekilin…”
Mehmet Ağar : “Onu da yapamam…”
Güldal Mumcu: “O zaman çekerler, altında kalırsınız…”

İşte biri şu anda milletvekili olan beş gazetecinin kaleme aldığı Duvar, Güldal Mumcu'nun bıraktığı yerden cümleye devam etme iddiasında.

30 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 1542

Yorumlar (0)

Yorum Yaz