AKP'li Sorgun: İntiharlar yüzde 90'ı eşiyle problemli!

AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun yerel televizyon kanalı olan "Kanal 42'de" artan "intihar" olaylarına ilişkin tepki çeken açıklamalarda bulundu.

AKP'li Sorgun: İntiharlar yüzde 90'ı eşiyle problemli!

AKP Konya Milletvekili Ahmet Sorgun yerel televizyon kanalı olan "Kanal 42'de" artan "intihar" olaylarına ilişkin tepki çeken açıklamalarda bulundu.

AKP'li Sorgun, Kanal 42'de Türkiye’de artan "intihar" olaylarına ilişkin skandal değerlendirmelerde bulundu. "İntiharlar yalnızca ekonomik değil, bunlara psikolojik etkenler de dahil" diyen Sorgun açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

İNTİHARLARIN YÜZDE 90'I EŞİYLE PROBLEMLİ

"Hiç birimizin şartları eskisi gibi değil. Bazen biri çıkıyor köprüye, çatıya falan yüzde 90’ının daha sonra eşiyle problemli olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar toplumun güvenini sarsar."

"İntihar" olaylarına ilişkin tepki çeken açıklamalarına şu şekilde devam etti: 

 "İntiharların hiçbirine gönlümüz razı olmaz, açlıktan intihar etti. Haşa! Geçen sene Konya’da bir olay oldu. Çıkarttık, baktık. Adamın şu kadar mal varlığı var. Ailevi problemler, depresyonlar oluyor sonra ekonomik sebeplerle intihar etti deniliyor. Dünyanın en fazla ekonomisi gelişmiş olan İskandinav ülkelerine baktığımızda, peki neden intihar vakalarının en fazla olduğu ülkelerin de arasında olduğunu sorgulayalım. Hiçbirimizin şartları eskisi gibi değil. Bazen biri çıkıyor köprüye, çatıya falan yüzde 90’ının daha sonra eşiyle problemli olduğu ortaya çıkıyor. Bunlar toplumun güvenini sarsar. Ellerinde hazır bir şablonlar intihar edenlere ekonomik sebepli ifadeleri yer veriliyor. Birileri bunları söylesin, 'Tayyip Erdoğan’ın da işi gücü yok bütün bunlara cevap versin'. Bu ucuzluktan kaçınmak gerekiyor. Ticaret dediğiniz şey kâr da eder, zarar da eder. Hayatta iniş de var çıkış da var. Uçak çıkar da iner de. İsteniyor ki her zaman yükseğe çıkalım. Ama hayat her zaman istediğimiz gibi sürmez.”

'ANİMASYONLARIN DEVAMI GELECEK'

Sorgun, AKP Genel Merkezi resmi hesaplarından paylaşılan “Yalan Üretim Merkezi” animasyon videosunun kaldırılması ile ilgili olarak da, “Her şey sonsuza kadar sürecek değil, bir şey uzun süre kalırsa etkisi kalmaz. Resmi sitede de paylaşıldı ve bu animasyonların devamı da gelecek. Elbette bundan rahatsız olanlar oldu, mesela CHP ve şürekâsı" yanıtını verdi.

"TÜRKİYE'DE KRİZ YOK" DEMİŞTİ

Daha önce bir televizyon programında konuşan AKP'li vekil, "Türkiye'de ekonomik krizin olmadığını ve halkın AKP'ye güveninin devam ettiğini savunan Sorgun, işsizlik konusundaki şikayetlerin de gerçeği yansıtmadığını ve asıl meselenin "iş beğenmeme" olduğunu" söylemişti.

10 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1516

Yorumlar (0)

Yorum Yaz