Akşener, yandaşa ballı ihaleye isyan etti...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.

Akşener, yandaşa ballı ihaleye isyan etti...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “O meşhur 5 müteahhitten biri ağustos ayında bir ihale aldı. Tak diye Resmi Gazete’de vergi istisnası yayınlandı. İhalenin bedeli 9 milyar 449 milyon 995 bin 833 lira. Peki, Resmi Gazete’deki vergi istisnası ne kadar? Tesadüfe bakın, o da 9 milyar 449 milyon 995 bin 833 lira. Allah’tan korkun be, Allah’tan korkun” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada vatandaşın kredi ve vergi borçları altında ezilmesine rağmen iktidara yakın şirketlere verilen vergi istisnalarına tepki gösterdi. Akşener, iktidara yakın bir şirkete verilen 9 milyar liralık vergi istisnasıyla ilgili “Allah’tan korkun be, Allah’tan korkun. Sen git o dünyaları götüren 5 müteahhidin cebine bir kalemde milyonlarca lira koy, sonra vergi borcu, kredi borcu adı altında ezilen esnaf sabretsin öyle mi? Yok öyle yağma sayın Erdoğan” ifadelerini kullandı.

Akşener’in konuşmasından ilgili bölüm şöyle:

"Sen git sefa sürmeye tam gaz devam et, gençlerimizin hayali yıkılsın. Yok öyle sayın Erdoğan. Esnafın birine 7 bin birine 50 bin lira kredi verdiler. Neye göre verdiler belli değil. Ak Parti kodamanlanın eşi dostu yardımlarda bile yukarı yazılıyor. Çiftçi mazotun, yemin gübrenin altında ezilsin, sen git, ithal malla elin çiftçisini zengin et. Yok öyle yağma sayın Erdoğan.

“ALLAH’TAN KORKUN”

Vatandaşıma geldi mi cebinde akrep var ama o 5 müteahhide geldi mi rantından zerre kesmiyorsun. İşte son örnek: O meşhur 5 müteahhitten biri ağustos ayında bir ihale aldı. Tak diye Resmi Gazete’de vergi istisnası yayınlandı. İhalenin bedeli 9 milyar 449 milyon 995 bin 833 lira. Peki, Resmi Gazete’deki vergi istisnası ne kadar? Tesadüfe bakın, o da 9 milyar 449 milyon 995 bin 833 lira. Allah’tan korkun be, Allah’tan korkun. Sen git o dünyaları götüren 5 müteahhidin cebine bir kalemde milyonlarca lira koy, sonra vergi borcu, kredi borcu adı altında ezilen esnaf sabretsin öyle mi? Yok öyle yağma sayın Erdoğan.

 

 

13 Ekim 2020 (Haber Merkezi) 2707

Yorumlar (0)

Yorum Yaz