Ali Erbaş'tan büyük gaf!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Mescid-i Aksa yerine Kubbet'üs-Sahra'nın fotoğrafını paylaştı.

Ali Erbaş'tan büyük gaf!

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Mescid-i Aksa yerine Kubbet'üs-Sahra'nın fotoğrafını paylaştı.

İsrail ve Filistin arasında Mescid-i Aksa'da başlayan çatışmalar artarak devam ediyor. İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda ölü sayısının 48'e yükseldiği, hayatını kaybedenlerden 14'ünün çocuk, 3'ünün kadın olduğu öğrenildi.

YANLIŞ FOTOĞRAF PAYLAŞTI

Saldırılar devam ederken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sosyal medya hesabından dün bir paylaşımla Mescid-i Aksa'ya dikkat çekti. 

Mesajında "Yeryüzündeki bütün müminlerin kalbi Mescid-i Aksa’dadır. Bunu tam bir vahdete dönüştürdüğümüzde Kudüs özgür olacaktır" ifadelerini kullanan Erbaş fotoğraf olarak ise Mescid-i Aksa yerine Kubbet'üs-Sahra'yı kullandığı görüldü.

BARDAKÇI NE DİYORDU?

Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu üyesi Murat Bardakçı, 25 Temmuz 2009'da Habertürk Gazetesi için kaleme aldığı yazıda Mescid-i Aksa ile Kubbetü's-Sahra'yı karıştıran TRT'yi sert sözlerle eleştirmişti.

Bardakçı'nın "Bu cami Mescid-i Aksa ise ben de Marilyn Monroe'yum" başlıklı yazısındaki tepkisi şöyleydi: 

"Daha açık ifade edeyim: TRT sadece canlı yayınında değil, yayın öncesi tanıtımlarında bile Mescid-i Aksa niyetine Kubbetü's-Sahra Camii'ni göstermiş ve hatası yüzüne vurulunca da işin doğrusunu söyleyip yazanları "yalan yanlış bilgiler vermekle" suçlayıp bir de hiç sıkılmadan "habercilik skandalı" yaratmakla ithama kalkışmıştır.

Son sözüm, TRT'nin "hem suçlu hem güçlü" ifadelerle dolu bu açıklamasını kaleme alanlara: Tanıtımlarınızda gösterdiğiniz cami şayet Mescid-i Aksa ise, ben de Marilyn Monroe'yum ama eğer öyle değilse ya sizler?"

 Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Mescid-i Aksa Diye Kubbet-üs Sahra'nın  Fotoğrafını Paylaştı - Haberiniz.com.tr A.Y

12 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1136

Yorumlar (0)

Yorum Yaz