Ankara'da corona virüsü alarmı...

THY'nin Tahran-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı virüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Ankara'da corona virüsü alarmı...

THY'nin Tahran-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı virüs şüphesiyle Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

THY’nin Tahran’dan havalanarak İstanbul’a gelmek üzere hareket eden TK879 sefer sayılı yolcu uçağı corona virüsü şüphesiyle Ankara’ya acil iniş yaptı. Esenboğa Havalimanı’nda olağanüstü hal ilan edildi.

Uçaktaki bir yolcuda korona virüs belirtileri olduğu ve uçuş ekibinin acil iniş kararı aldığı öğrenildi. Uçağı karşılamak üzere çok sayıda sağlık ekibi hazır bulunduruldu. TC-LOE kuyruk tescilli A330-300 tipi uçağın 10:45 sularında Esenboğa Havalimanı’na teker koyduğu ve tüm yolcuların taramadan geçirildiği belirtildi.

Covid-19 şüphesiyle karantinaya alınan yolcuların Türk kimlikli olma olasılığının yüksek olduğu belirtildi. Uçakta 132 yolcu bulunduğu öğrenildi.

SAĞLIK BAKANINDAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Corona virüsünün İran'da ortaya çıktığı ve çok sayıda ölüme neden olduğu Kum kenti için Tahran yönetimine karantina tavsiyesinde bulunmuştu. Ankara Esenboğa'ya iniş yapan uçakta, 132 yolcunun arasında Kum kentinden yolcuların da bulunduğu iddia edildi. Öte yandan DHA'nın dün servis ettiği habere göre İran'dan Türkiye'ye geçmek isteyenlere karantina önlemi uygulanmadığı ortaya çıkmıştı.

İran’dan tahliye edilen 132 Türk yolcu ve mürettebat, THY uçağı ile Ankara Esenboğa’ya iniş yaptı. Uçaktaki 132 yolcu ve mürettebat arasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Tahran yönetimine karantinaya almasını tavsiye ettiği Kum kentinden yolcuların da olduğu öne sürüldü.

 

 

25 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 1131

Yorumlar (0)

Yorum Yaz