Araplardan Türkiye rezaleti…

Uluslararası kamuoyu nezdinde etkisini yitiren Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt, Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulundu... Ebu Gayt, "Türkiye'nin bölgedeki nüfuzundan dolayı endişeleniyoruz" dedi.

Araplardan Türkiye rezaleti…

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt, Türkiye'ye yönelik açıklamalarda bulundu. Ebu Gayt, "Türkiye'nin bölgedeki nüfuzundan dolayı endişeleniyoruz" dedi.

İç karışıklığın, şiddetin ve kaosun bitmek bilmediği Orta Doğu’da tartışma yaratan bir açıklama geldi. Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmet Ebu Gayt’ın açıklamaları uluslararası kamuoyunda gündem oldu. Son dönemde Türkiye ve İran’ı eleştiren açıklamalarda bulunan Ebu Gayt bugün katıldığı bir etkinlikte de bu ifadelerini yineledi.

Emirlik’in Stratejik Çalışmalar ve Araştırma Merkezi’nde bir sempozyuma katılan Ebu Gayt, Türkiye ve İran’ın bölgede artan nüfuzundan dolayı endişesinin arttığını söyledi. Aralık ayının ortasında da İran ve Türkiye’yi Arap ülkelerinin işlerine karışmakla eleştiren bir dönem Mısır’ın dışişleri bakanı olarak da görev yapan Ebu Gayt’in sözleri alay konusu oldu.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

25 Aralık 2019 (Haber Merkezi) 1574

Yorumlar (0)

Yorum Yaz