Asiltürk, partisinden habersiz Erdoğan'la gitti!

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la birlikte Kuzey Kıbrıs'a gitti.

Asiltürk, partisinden habersiz Erdoğan'la gitti!

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Milli Görüş Vakfı Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47’nci yıldönümü vesilesiyle gitti.

Odatv'nin edindiği bilgilere göre Asiltürk, KKTC'ye Erdoğan'ın onur konuğu olarak uçakta yer aldı. Asiltürk dönemin İçişleri Bakanı olarak törene davet edildi.

Uçakta ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın da bulunduğu öğrenildi.

UÇAKTAN BİRLİKTE İNDİLER

Asiltürk, Kıbrıs'a vardıktan sonra uçaktan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yle kol kola indi. Erdoğan'ı karşılayanlar arasında Asiltürk de yer aldı.

PARTİSİNDEN HABERSİZ GİTTİ

Ancak bu törene Asıltürk'ün katılıp katılmayacağına dair parti yönetiminin bilgisi olmadığı öğrenildi.

Ramazan ayında Erdoğan ve Asiltürk iftar yemeğinde bir araya gelmiş, sonrasında ise bu görüşme Saadet Partisi'nde çok tartışılmıştı.

DÖNEMİN MGK ÜYESİ: BANA DAVET GELMEDİ

Konuyla ilgili Odatv'ye konuşan dönemin Milli Güvenlik Kurulu (MGK) üyesi ve Çalışma Bakanı Önder Sav, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 47’nci yıldönümü vesilesiyle kendisine bir davet gelmediğini söyledi. Sav konuyla ilgili "Cumhurbaşkanı'nın takdiri" dedi.

(Odatv.com)

19 Temmuz 2021 (Haber Merkezi) 1307

Yorumlar (0)

Yorum Yaz