Aslan’dan, 19 Mayıs mesajı

HKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Hanifi Aslan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Aslan’dan, 19 Mayıs mesajı

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Hanifi Aslan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

“Ülkemizin Geleceği Gençlerimize Emanet”

19 Mayıs’ın gençlerimiz, Ülkemiz ve tüm dünya için çok önemli bir tarih olduğunu vurgulayan Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “19 Mayıs 1919, Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile başlayan Milli Mücadele’nin başlangıcıdır. Dünyanın mazlum milletlerine örnek teşkil eden Milli Mücadele, çetin şartlar altında, aziz milletimizin yediden yetmişebütün fertlerinin tarihte eşi benzeri görülmemiş vatan aşkı ve mücadele ruhu ile kazanılmış bir zaferdir. Bu büyük zaferin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlere armağan eden Atatürk, aynı zamanda Vatanı, Cumhuriyet ve demokrasiyi de gençlere emanet etmiştir

Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin kendilerine emanet edildiği gençlerimizin bu görevlerini yerine getirmeleri, vatan ve millet sevgisi ile dolu, günümüz ve geleceğimizin gerektirdiği bilgilerle ve yüce değerlerle donatılmış, kendisi ve çevresiyle barışık, hür ve eleştirel düşünceye sahip, inisiyatif kullanabilen fertler olarak yetişmelerine bağlıdır.

Varlıkları ülkemizin kalkınması ve milletimizin refah ve mutluluğu için elzem olan gençlerimizin, gerekli bilgi ve değerlerle donatılmasında üniversiteler olarak bizlere önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir. Bugün bu sorumluluğun farkında olarak, en kıymetli hazinemiz olan gençlerimizi kendilerine verilen kutsal emanete sahip çıkacak şekilde yetiştirebileceğimize olan inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, yediden yetmişe milletin bütün fertleri ile birlikte milli mücadeleyi büyük bir zaferle sonuçlandıran Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bütün silah arkadaşlarını, milli mücadelenin aziz şehitlerini rahmet, gazilerini saygı ve minnetle anıyor, demokrasimizin, cumhuriyetimizin, özgürlüğümüzün, kısacası geleceğimizin teminatı bütün öğrencilerimizin, gençlerimizin ve milletimizin19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Editör: Turgut Bozgeyik

16 Mayıs 2020 (Haber Merkezi) 940

Yorumlar (0)

Yorum Yaz