Aslan’dan, Kurban Bayramı mesajı

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. M. Hanifi Aslan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Aslan’dan, Kurban Bayramı mesajı

 

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektör V. Prof. Dr. M. Hanifi Aslan, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“KURBAN BAYRAMI DAYANIŞMA VE YARDIMLAŞMADIR”

Kurban Bayramı’nın dayanışmave yardımlaşma için özel ve anlamlı bir bayram olduğunu söyleyen M. Hanifi Aslan, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Kurban Bayramı; Yüce Yaratıcımıza karşı olan kulluğumuzun daha samimi ve ciddi bir şekilde hatırlandığı, insanlar arasında karşılıklı sevgi, dayanışma ve dostlukların tazelendiği anlamlı günlerden biridir. Ülkemiz ve bütün İslam Âlemi için büyük önem arz eden, birlik ve beraberlik duygusuyla bizi biz yapan değerleri de hatırlayarak küslerin barıştığı, toplum olarak birbirimizle kucaklaştığımız Kurban Bayramı’nda, bu sene koronavirüsten dolayı Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kurallara dikkat ederek bayramlaşmamız gerekiyor. Bu, hem kendimiz hem de sevdiklerimiz hem de içinde yaşadığımız toplum için önemlidir. Kurban Bayramı’nı; sahip olduğumuz her şeyin aslında bizim değil, bize emanet olduğunun ve barışın, birliğin, iyiliğin, esenliğin ve kardeşliğin mihenk taşlarından biri olduğunu bilerek idrak etmemiz gerekmektedir.

Bu sene Kurban Bayramı sevinci ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2020 sonuçlarının açıklanması ve Üniversite tercihleri aynı günlere denk geldi. 27 Temmuz-14 Ağustos arasında gerekli bütün sağlık tedbirlerinin en üst seviyede alındığı, hem online hem de yüz yüze gerçekleştireceğimiz Tercih ve Tanıtım Günlerimize adaylarımızı ve velilerimizi bekliyoruz. Adaylarımız hangi üniversiteyi ve hangi bölümü seçerlerse seçsinler, bu seçimi tam bilgi alarak yapmalarında fayda var. Bütün akademik kadromuz ve tercih danışmanlarımız, belirtilen tarihlerde adaylarımızı bilgilendirmek ve sorularını cevaplandırmak için bekliyor olacaklardır.

Bu duygu ve düşüncelerle, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ailesinin, öğrencilerimizin, ailelerimizin, üniversite adaylarının, hemşerilerimizin, milletimizin ve bütün İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı samimi dileklerimle kutlar; sevgi, saygı ve kardeşlikduygularıyla, sağlıklı ve mutlu bir Bayram geçirmelerini temenni ederim.“

Editör: Turgut Bozgeyik

30 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1217

Yorumlar (0)

Yorum Yaz