'Atatürk'e hakaret serbest kalsın' kampanyası!

Sosyal medyada bazı kullanıcılar 5816 sayılı 'Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'un kaldırılmasını istedi.

'Atatürk'e hakaret serbest kalsın' kampanyası!

 

Sosyal medyada bazı kullanıcılar 5816 sayılı 'Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun'un kaldırılmasını istedi. Söz konusu paylaşımlara bazı sosyal medya kullanıcıları ise tepki gösterdi.

Sosyal medyada 5816 sayılı “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun” aleyhinde bir kampanya başlatıldı. Bazı sosyal medya kullanıcıları “#Erdoğana5816davası” etiketini kullanarak “Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun”un kaldırılmasını istedi.

AKP’ye yakın paylaşımlar yapan Tuğrul Selmanoğlu sosyal medya hesabında, “#Erdoğana5816davası açılmış… Normal, 5816’dan yargılanmayan dava adamı mı olur? Ben de yargılanıyorum, bir dünya dostum arkadaşım da yargılanıyor… Hakaret etmeye falan gerek yok dava açılması için, tarihi gerçekleri dile getirmeniz yeterli, şak diye bir Betonkafa dava açar…” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan ise yaptığı paylaşımda, “#AyasofyaCamii açıldı #Erdoğana5816Davası açıldı! Hasta bunlar! Köle ruhlular!” ifadelerini kullandı.

Fesli Kadir olarak bilinen Kadir Mısıroğlu’ndan “hal babam” olarak bahseden yazar Nurullah Mısıroğlu da paylaşımında, “Halkın Kurtuluş Partisi: ‘Erdoğan konuşmasında M.Kemal’i Cumhurbaşkanı sıfatıyla, hedef aldı. 5816 sayılı kanun tatbik edilmeli.’ Yukarıdaki iddiaya @RTErdogan’dan beklediğimiz cevap; “Kaldırın şu kanunu” veya “5816’yı kaldırdım. #Erdoğana5816Davası #5816SayılıKanunKaldırılsın” ifadelerini kullandı.

 

AKP’ye yakın isim Zeki Bahçe ise 5816 yasayı hedef alarak sosyal medya hesabından, “Diktatör dedikleri ADAMA 5816'dan dava açmışlar. Şunu demek istiyorlar devrim üstüne devrim yapıyorsun, bütün özgürlüklerin önünü açıyorsun 5816 yı da kaldır. Reisi izlemeye devam edin o zaman. #Erdoğana5816Davası” ifadelerine yer verdi.

AKP’ye yakın Fazlı Duygun da HKP’nin ismini vermeden azınlık olduğunu iddia ederek sosyal medya hesabından, “%10'luk azgın azınlık iyice zıvanadan çıktı. #AliErbaşYalnızDeğildir #Erdoğana5816Davası” paylaşımında bulundu.

 

Fethiye 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Tekin ise, “Halkın Kurtuluş Partisi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Ayasofya'da ki sözlerine ilişkin 5816 sayılı Atatürk'ü Koruma Kanunu kapsamında dava açmış  #Erdoğana5816Davası Siz hiç, bu partinin Atatürk heykeli yakan HDP'lilere dava açtığını gördünüz mü? Peki, Atatürk'e küfreden Yunanistan hakkında kınama yaptığını? Görmediniz. Göremezsiniz. Hem dava açarlar, hem dava açtıkları lidere 'diktatör' diye höykürürler” dedi.

 

İşte bazı o paylaşımlar:

 

 

26 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 3104

Yorumlar (0)

Yorum Yaz