Bahçeli en son konuşacak kişidir

Meral Akşener’in kurultay kararı almasının ardından ortak açıklama yapan İYİ Partili milletvekilleri Akşener'i tek aday göstereceklerini belirttiler. Milletvekilleri Bahçeli'nin yorumuna ise, 'Bunu en son söyleyecek kişi Bahçeli'dir.&#

Bahçeli en son konuşacak kişidir

Meral Akşener’in kurultay kararı almasının ardından ortak açıklama yapan İYİ Partili milletvekilleri Akşener'i tek aday göstereceklerini belirttiler. Milletvekilleri Bahçeli'nin yorumuna ise, 'Bunu en son söyleyecek kişi Bahçeli'dir.' dediler.

Grup adına konuşan Genel Sekreter Aytun Çıray, “Biliyorsunuz geçtiğimiz hafta sonu da Afyon’da İYİ Parti’nin bir çalıştayı yapıldı. Bu çalıştayın amacı; geçtiğimiz seçim döneminde yaşananları masaya yatırmak ve ortaya çıkan bu yeni rejimde yeni siyasetin nasıl olması gerektiği konusunda bir toplantı yapmaktıb Bu toplantı sırasında son gün de serbest tartışma içerisinde yönetime eleştiriler ve takdirler söylendi. Sayın genel başkan Türk siyasi tarihinde çok az görülmüş taktirde, büyük bir sorumlulukta İYİ Parti’yi olağanüstü kongreye davet etti kendisine verilen yetkiyle bu kararı aldı. Alınacak en doğru karar Meral Akşener’in yeniden aday gösterilmesidir. Ağustos’ta kurultayı yapacağız.” dedi.

BAHÇELİ’YE TEPKİ

MHP lideri Bahçeli’nin “Koray Aydın ve bazı arkadaşlarına büyük görev düşmektedir. Hanımefendiyimutlaka ikna etmeliler. Ve hanımefendinin arkasında durarak görevinin devamınısağlamalılar. Bu demokrasi ve İP açısından son derece faydalı olacaktır” sözlerini de değerlendiren Çıray “Bunu en son söyleyecek kişi Bahçeli'dir. Bunu bir sıtma nöbeti olarak değerlendiriyorum. Herkes kendi işine baksın. Biz başka partilerin iç işlerine karışmıyoruz. Aynı terbiyeyi biz de bekliyoruz.” diye konuştu.

23 Temmuz 2018 (Haber Merkezi) 1426

Yorumlar (0)

Yorum Yaz