Bakan Ersoy’dan kendi şirketine proje onayı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kendisine ait şirketin Türkbükü’nde yapacağı 5 yıldızlı tatil köyü projesine onay verdi.

Bakan Ersoy’dan kendi şirketine proje onayı

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kendisine ait şirketin Türkbükü’nde yapacağı 5 yıldızlı tatil köyü projesine 25 bin metrekarelik orman arazisinin dahil edilmesine onay verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ana hissedarı ve yöneticisi olduğu şirket, 115 bin metrekarelik alana bitişik 25 dönüm orman arazisinin tahsisi için bakanlığa müracaat etti.

Birgün’den Bilal Çelik’in haberine göre, orman vasfındaki hazine arazilerini tahsisinde sakınca görmeyen bakanlık, 24 Eylül 2021 tarihinde gereken onayı verdi. Böylelikle, Bakan Ersoy’un yetkili olduğu Kültür ve Turizm Bakanlığı, yine kendisinin yönetimindeki şirkete 25 dönümlük hazine arazisini tahsis etmiş oldu. Tahsis edilecek 25 bin metrekarelik bu alanda ise 120 odalık bir blok inşa edilecek.

TESİSİN ÖNÜNDE ENGEL KALMADI 

Proje tanıtım dosyasındaki bilgilere göre, işlemlerin ardından 3 milyar 678 milyon lira tutarındaki 5 yıldızlı dev tatil köyü projesi için ÇED süreci başlatılırken, verilen ön onayla birlikte 307 oda ve 870 yataklı tesisin önünde engel de kalmadı.

Diğer yandan, internet üzerinde 2022 yazında hizmete açılacağı duyurulan ve tanıtımları aylar önce başlayan turizm yatırımı için hazırlanan ÇED dosyasındaki görsellerde otel inşaatında ise sona gelindiği ortaya çıktı.

13 Mayıs 2022 (Haber Merkezi) 1228

Yorumlar (0)

Yorum Yaz