Barış Yarkadaş'dan flaş iddia...

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, bugün kaleme aldığı yazısında Zafer Partisi'nin yapmaya hazırlandığı hamleyi aktardı.

Barış Yarkadaş'dan flaş iddia...

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, bugün kaleme aldığı yazısında Zafer Partisi'nin yapmaya hazırlandığı hamleyi aktardı.

Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş bugün kaleme aldığı yazısında  , son günlerin gündemdeki ismi Ümit Özdağ'ın ve Zafer Partisi'nin sıradaki hamlesini yazdı.

Yarkadaş; "Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Hodri meydan’’ demesinin ardından partiye olan ilginin daha da arttığını belirten yetkililer, “Şimdi bu ilgiyi oy potansiyeline çevirecek yeni adımlar atacağız’’ diyor." ifadelerini kullandı.

İKTİDARA ÇAĞRI YAPACAKLAR

Yarkadaş'ın köşesinden aktardığına göre; Zafer Partisi, önümüzdeki günlerde iktidara bir çağrı yapacak ve “Gelin göçmen-sığınmacı konusunda halk ne düşünüyor, bunu halka soralım” diyecek. 

MEYDANLARA SANDIK KOYACAKLAR

"Parti yetkilileri, bu amaçla kentlerin meydanlarına referandum sandığı koymayı ve “Sığınmacılar gitsin mi, kalsın mı?’’ sorusunu sormaya hazırlanıyor." diyen Yarkadaş, "Plana göre, kentlere kurulacak sandıklara her vatandaş oy atabilecek. Sığınmacıların kalmasını isteyenler “Kalsın’’, gitmesini isteyenler ise “Gitsin’’ seçeneğini işaretleyecek." açıklamasını yaptı.

İKTİDARI SIKIŞTIRMA HAMLESİ

Yarkadaş, Zafer Partisi'nin yeni bir tartışma alanı açmak için bu hamleyi yapacağını söyleyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Yasalarımıza göre, aslında kimsenin böyle bir referandum yapma hakkı yok… Bunu Zafer Partisi de biliyor. Ancak buna rağmen, meydanlara sandık koymayı ve oylama yapmayı düşünüyorlar.

Kuşkusuz ki; böyle bir girişime iktidarın tepkisi sert olacaktır. Zafer Partisi, iktidarın müdahalesinin kendilerine yeni bir tartışma alanı açacağını biliyor ve bu yüzden sandıkları koyma hazırlığını sürdürüyor.

Barış Yarkadaş'ın bugünkü yazısını okumak için tıklayın 

13 Mayıs 2022 (Haber Merkezi) 1119

Yorumlar (0)

Yorum Yaz