Belediyenin gıda kolisini çöpe attı!..

Mersin’de bir şahsın, Büyükşehir Belediyesi’nin yoksul vatandaşlar için hazırladığı gıda paketini parçalayıp çöpe atması tepki çekti.

Belediyenin gıda kolisini çöpe attı!..

Mersin’de bir şahsın, Büyükşehir Belediyesi’nin yoksul vatandaşlar için hazırladığı gıda paketini parçalayıp çöpe atması tepki çekti.

Sosyal medyada yüzlerce kişi, “Çöpe atmak yerine ihtiyacı olan birine verseydin” diyerek o şahsı ahlaklı olmaya davet etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle işini kaybeden, gelirinde azalma olan dar gelirli yurttaşlar için gıda kolileri hazırladı.

Bugüne kadar yaklaşık 250 bin yurttaş, o gıda kolilerinden alabilmek için belediyeye başvurdu. İçinde makarna, un, zeytin, sıvı yağ gibi temel gıda maddelerinin olduğu gıda paketlerini dağıtmak için her gün onlarca emekçi mahalleleri, köyleri gezip yurttaşların evine ulaştırıyor.

Hal Mahallesi’nde de çok sayıda yurttaşa bu gıda kolileri ulaştırıldı. Ancak sosyal medyada yer alan iddiaya göre, bir şahıs, “Allah’ı tanımayanların gıda yardımını almam” diyerek gıda paketi parçaladı ve çöpe attı.

Binlerce insanın ihtiyaç duyduğu, alabilmek için günlerce beklediği, belediye ekiplerinin hazırlamak için günlerce uğraştığı gıda kolisinin çöpün kenarına atılması tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada yüzlerce kişi “Çöpe atmak yerine ihtiyacı olan birine verseydin” diyerek o şahsa ahlak dersi verdi.

BELEDİYENİN GIDA PAKETİNİ ÇÖPE ATAN ŞAHSA TEPKİ YAĞDI

 Kaynak: Tarsusgündem

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

16 Mayıs 2020 (Haber Merkezi) 23198

Yorumlar (10)

Yorum Yaz
Alma o zaman köpek
Misafir18 May 2020 20:53:00
Aklı başında fakir bir kimsenin böyle bir şey yapması mümkün değil, bunda provakasyon kokusu var
Misafir 18 May 2020 10:03:01
Ya herkes bir yorum yapmış fakat görmediğiniz taö olarak bikmediğiniz bir konuda yorym yapmayın. Belli ki, algı var işin içinde. Neymiş adam koliyi almış efendim ben ALLAH' a inanmayanlardan almam diyerek parçalamış. ALLAH' a hakkıyla inanan insan, nimete ihanet etmez. Nimeti çöpe atmaz. Belki, ben böyle yapayım siz de böyle deyin diyen insafsız biri de olabilir. Ama yorum yapanlar fırsat bu fırsat hemen eleştirmişler.
Ahmed18 May 2020 04:29:41
Kendisi daha allahımı tanımamıştı,allah ıslah etsin
Refik17 May 2020 23:46:56
Önemli olan bir ülke vatandaşının yardım kolisine muhtaç olmamasıdır gerisi teferruat
Coşkun 17 May 2020 22:34:21
Allahın nimetine saygısı olmayan kimseye saygısı olmaz,madem atacak niye aldı utanmazlık diz boyu
Özdemir17 May 2020 21:21:05
Allah'ı tanıyan bilen sayan insan zaten nimetini çöpe atmaz. Sürülse yeridir yurttan.
Emrah K17 May 2020 18:12:39
Onları alamayanlar var belliki senin maaşın yuksek reklamdan para alırsın.zor günlerde bile birlik olamıyorsakAllah sonumuzu hayr etsin
Ela17 May 2020 17:55:37
Paketi atıp,medyada yer alınca o paket yerine neler alabileceğini biliyor da ondan yapmıştır. Amaç iktidara yaranmak.
Ayşe Kaçan 16 May 2020 23:13:41
Sadece ınandırıldıgı dının dışında, yedigı içtigi degil istisnasız kullandıgı her seyin, Cumhurıyet in birikimleri yok edilerek, Müslüman olmayan ülkelerden geldiginin farkında degil zavallı.. Yada Belliki vatan millet umurunda olmayan maaşlı, bencil bir provator.. Ürettigi aşılar la Müslüman Afrika ülkelerindeki cocukları sakat bırakan BIL GATES in, bizim dış işleri ve Tarım Bakanlarımuzla, ulkemiz tarımı için yaptıgı Anlaşmanın ne oldugunu biliyormusunuz..
Meryem ana16 May 2020 14:21:04