Ben ekemiyorum, ben biçemiyorum...

Memleket Hareketi kapsamında ülkeyi gezen Muharrem İnce, Erzurum Horasan'da vatandaşlarla konuştu.

Ben ekemiyorum, ben biçemiyorum...

Memleket Hareketi kapsamında ülkeyi gezen Muharrem İnce, Erzurum Horasan'da vatandaşlarla konuştu. İnce ve vatandaşlar arasında geçen diyalog dikkat çekti.

 

 

Memleket Hareketi kapsamında ülkeyi gezen Muharrem İnce, Erzurum Horasan'da ziyaretlerini sürdürüyor. Yol kenarında karşılaştığı çiftçi ile sohbet eden İnce'ye dertlerini anlatan vatandaşlar, "150 liraya doldurduğum depoyu 600 liraya dolduruyorum" diyerek isyan etti. Kutuplaşmadan bıktıklarını söyleyen vatandaşlar, ayrımcılığın bittiği bir ülke istediklerini belirtti.

İnce ve çiftçi arasında geçen diyalog şöyle:

Ben seni her yerde görüyorum. Konuştuğunun, sözünün arkasında dur bu halk seninledir. Din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan, gözetlemeden davran; şeref sözüm ki oyum senindir. Çünkü artık nefes alacak zamanımız yok.

Elindeki telefonu gösteren çiftçi medyaya seslendi ve “Elektrik faturası ödeyemiyorum” dedi.

“150 liraya doldurduğum depoyu 600 liraya dolduruyorum” diyen çiftçi şöyle devam etti:

"Ben ekemiyorum, ben biçemiyorum, ben perişan haldeyim. Sadece ben değil, Horasan halkı komple böyle. Sesimizi duyun. İsterlerse beni FETÖ’den içeri atsınlar. Çünkü vicdanıma yanlış, içim sızlıyor. Temiz bir iktidar istiyoruz, herkese eşit davranacak şekilde."

Gruplaşma istemediklerini belirten vatandaşlar, “Biz vatandaş, köylü olarak her şeyden haberimiz var” dedi. Vatandaşlar “FETÖ gitti başkası geldi. Ensar Vakfı var” eleştirilerinde bulundu.

 

 

15 Ekim 2020 (Haber Merkezi) 2049

Yorumlar (0)

Yorum Yaz