'Benim öldüğümü yaz' dedikten sonra öldü!

Gaziantep'te hamallık yapan Mustafa Yağmur, eşine “Sosyal medyaya benim öldüğümü yaz” dedikten sonra yaşamını yitirdi.

'Benim öldüğümü yaz' dedikten sonra öldü!

Gaziantep'te hamallık yapan Mustafa Yağmur, eşine “Sosyal medyaya benim öldüğümü yaz” dedikten sonra yaşamını yitirdi. Olay, Şahinbey ilçesi Mavikent Mahallesi 135035 Nolu Sokak’ta yaşandı.

Hamallık yaparak geçimini sağlayan Mustafa Yağmur, 11 Kasım 2019 Pazartesi günü iş dönüşü eve geldiğinde ailesi ile birlikte yemeğini yedikten sonra bir süre ailesi ile sohbet eden Mustafa Yağmur, eşine “Sosyal medyaya benim öldüğümü yaz, ne olacak bakalım” dedi.

Kendisi öldükten sonra karısına ne yapacağına da soran Mustafa Yağmur, karısının tepki göstermesine rağmen konuşmaya devam etti.

Eşinin konuyu kapatma girişimine rağmen Mustafa Yağmur, “İnşallah ben önce ölürüm. Çocukların başında en azından sen olursun” diyerek dua etti. Aysel Yağmur, kocasının son sözlerini şöyle anlattı:

” İş dönüşü benden yemek istedi. Yemeği hazırladık. Yedik, sohbet ettik. Yemekten kalkınca çekyata oturdu. Sonra oğlumdan su istedi. Sonra bana durup dururken, ‘benim öldüğümü internete atsana, ‘Mustafa Yağmur öldü diye atsana” dedi.

” Ben de ‘sus ya, akşam akşam ne ölümü’ dedim. Sonra ‘ben ölürsem siz ne yapacaksınız, çocuklara kim bakacak. İnşallah önce ben ölürüm. Sen ölme, sana bir şey olmasın, sen ölürsen ben çocuklarla rezil olurum. Senin yerine ben öleyim’ dedi. .

Lavaboya giden Yağmur, olduğu yere yığıldı. Lavabodan gelen ses üzerine giden 12 yaşındaki oğlu Mehmet Yağmur’un yardım çığlığı üzerine Aysel Yağmur, lavaboya gittiğinde kapının kapalı olduğu görürken, kocasının can çekiştiğini fark etti.

Aysel Yağmur, seslenmesine ve çabalarına rağmen kapıyı açmayı başaramadı.

Aysel Yağmur, kapının arkasına yığılan kocasına müdahale edilebilmesi için önce 112 sağlık ekiplerini aradı ardından ise komşularından yardım istedi.

Toplanan komşuların çabalarına rağmen uzun süre kapı açılamadı. Yaklaşık yarım saat süren çabaya rağmen açılamayan kapı, sağlık ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile açılabildi.

Gelen sağlık ekipleri, yaptıkları ilk müdahalede Mustafa Yağmur’un vefat ettiğini belirledi. Sağlık ekiplerinin tüm çabalarına rağmen yaşamını yitirdi Mustafa Yağmur’un kalp krizi geçirdiği belirlendi.

Mustafa Yağmur, otopsi ve defin işlemlerinin ardından Yeşilkent Mezarlığında toprağa verildi.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

23 Ocak 2020 (Haber Merkezi) 2935

Yorumlar (0)

Yorum Yaz