Büyükşehir Meclisi’nden Türkeş'e ret...

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in isminin Gaziantep’te bir bulvara verilmesi önergesi reddedildi.

Büyükşehir Meclisi’nden Türkeş'e ret...

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi’nde MHP'nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in isminin Gaziantep’te bir bulvara verilmesi önergesi reddedildi. Önergenin reddedilme gerekçe ise, Türkeş’in isminin daha önce Oğuzeli ve Nurdağı’nda kullanılmış olması gösterildi. Oylama sırasında MHP’li meclis üyeleri salonu terk etti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısına MHP’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş ismi için verilen önerge damgasını vurdu. MHP’lilerin Gaziantep’te bir bulvara Türkeş ismi verilmesi için verildiği önerge meclis üyelerinin oylarıyla reddedildi. Gerekçe olarak da Türkeş isminin Oğuzeli ve Nurdağı’nda daha önce verilmesi gösterildi. Meclis toplantısına Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç katılmazken, 'Alparslan Türkeş ismi bir bulvara verilsin’ önergesi görüşülürken MHP'li meclis üyelerinin salondan ayrılması dikkat çekti. Gündem maddesinin geri çekilmesi için Ak Parti ve CHP’li meclis üyeleri oy verdi.

15 Eylül 2018 (Haber Merkezi) 1130

Yorumlar (0)

Yorum Yaz