Büyükşehir sporcuları birincilikle döndü

Büyükşehir Belediyesi, 5-16 Şubat tarihleri arasında Mardin’de organize edilen Gençler Karate Okul Yarışmaları'nda sporcularıyla önemli bir başarıya imza attı.

Büyükşehir sporcuları birincilikle döndü

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Karate Spor Kulübü, Mardin’de düzenlenen Gençler Karate Okul Yarışmaları'nda takım olarak 5 altın, 6 gümüş ve 3 bronz madalya alarak başarılı bir performans sergiledi, ülke genelinde 10 şehrin katılım sağladığı turnuvada birincilik kürsüsüne çıktı.

“Spor Dostu Gaziantep” kimliğiyle gerek adından sıkça söz ettiren Büyükşehir Belediyesi, 5-16 Şubat tarihleri arasında Mardin’de organize edilen Gençler Karate Okul Yarışmaları'nda sporcularıyla önemli bir başarıya imza attı. Yarışmacılar, en iyi dereceye ulaşarak Gaziantep’i Türkiye’de ilk sıraya yerleştirdi, kentin gurur kaynağı oldu. Böylelikle 10 ilin başvuru yaptığı turnuvada gruptan çıkarak ilk 4 kent arasında yer alan Gaziantep, Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Öte yandan uluslararası arenada ve Türkiye’de önemli başarılara imza atan Büyükşehir sporcuları, Gazianteplilerin spora olan merakının her geçen gün arttığına dikkati çekerek, spora yönelik desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e teşekkür etti.

Editör: Turgut Bozgeyik

18 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 930

Yorumlar (0)

Yorum Yaz