Büyükşehir'den dezenfekte ve ilaçlama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, başlattığı dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını hızlandırarak kentin en ücra noktalarına kadar indi.

Büyükşehir'den dezenfekte ve ilaçlama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Corona Virüs (COVID-19) salgınının Türkiye’de vücut bulmasının ardından başlattığı dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarını hızlandırarak kentin en ücra noktalarına kadar indi.

Çin Halk Cumhuriyeti’nde 12 Aralık tarihinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs için uluslararası ve ulusal çapta tedbirlere ağırlık verilirken Büyükşehir Belediyesi de önlemlerini arttırarak vatandaşın sağlığını korumak adına çalışma sahasını genişletti. Böylelikle kentte nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerde start verilen hijyen seferberliği kısa süre içerisinde il geneline yayıldı. 11 Mart’ta Türkiye’de tespit edilen ilk pozitif vakanın sonrasında Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki 774 mahallede sırt pülverizatörü ve ekolojik atamizerler aracılığıyla yoğunluk kazandırdığı antibakteriyel temizlikte ise şimdiye kadar 17 bin litre ilaç kullanıldı.

Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından “pandemi” yani bölgesel olmaktan çıkmış küresel bir salgın olarak adlandırılan Corona Virüs’e karşı mücadele veren büyükşehir ekipleri, şehir içi toplu taşıma araçları başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlar, banka ATM’leri, ana caddeler, sosyal platformlar arasında yer alan parklar, tiyatrolar elle temasın yüksek olduğu, tramvay turnikeleri, camiler, otobüs durakları, eczaneler ve hastane giriş-çıkışlarında düzenli aralıklarla organize ettiği ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.

Editör: Turgut Bozgeyik

6 Nisan 2020 (Haber Merkezi) 1075

Yorumlar (0)

Yorum Yaz