Cadde ve sokaklarda temizlik sürüyor

Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sokağa çıkma yasağında cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

Cadde ve sokaklarda temizlik sürüyor

Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, sokağa çıkma yasağında da araç ve yaya trafiğinin azalmasını fırsat çevirerek, gece gündüz demeden günün 24 saati cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerini sürdürüyor.

Hafta içi yürüttüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları ile caddeleri ve bulvarları temizleyen Şahinbey Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, yasağın başladığı 16 Nisan Cuma günü saat 19.00 itibariyle çalışmalarını daha da yoğunlaştırdı. Ramazan Ayı dolayısıyla alışverişin yapıldığı özellikle kalabalık bölgeler yıkanarak temizlendi ve dezenfeksiyon ekibi tarafından dezenfekte edildi. Yol yıkama araçları ile cadde, bulvar, kaldırım, dükkan önleri, meydanlar, camiler, otobüs durakları, ATM’ler, taksi durakları, banklar gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu her nokta temizlenerek dezenfekte edildi.

“EKİPLERİMİZ VATANDAŞIN SAĞLIĞI İÇİN ARALIKSIZ ÇALIŞIYOR”

Temizlik ekiplerinin mesai zamanı gözetmeksizin sürekli çalıştığını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,“Temizlik ekiplerimiz gece ve gündüz çalışıyor. İlçenin yoğun yerlerinden başlamak üzere parklardan tutunda ara sokaklardan kent içerisindeki boş arsalara kadar temizletiyoruz. Girilmedik cadde ve sokak bırakmadan temizlik yapıyoruz. Ekiplerimiz, geceleri de merkezi cadde ve sokaklarda anlık temizlik yapıyor. Semt pazarları yine gece oluşturulan ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Yine gece boyunca çöp toplama araçlarımız çöp konteynerlerini topluyor. Düzenli olarak da çöp yıkama aracımız konteynerleri yıkayarak dezenfekte ediyor” dedi.

3 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 857

Yorumlar (0)

Yorum Yaz