Camiye giren kadın isyan etti: Biz açız!

Cuma namazında hutbenin okunduğu sırada bir kadın camiye girdi ve “Burada dünya kadar emekli var ve biz açız” dedi.

Camiye giren kadın isyan etti: Biz açız!

Cuma namazında hutbenin okunduğu sırada bir kadın camiye girdi ve “Burada dünya kadar emekli var ve biz açız” dedi.

 

 

Burdur Ulu Cami’de Cuma Namazı sırasında çekilen görüntüler, Türkiye’de ekonomik zorluk yaşayan vatandaşların durumunu gözler önüne serdi.

“BİZ AÇIZ”

CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker’in de paylaştığı sosyal medyada yayımlanan görüntülerde, hutbenin okunduğu sırada bir kadın camiye girdi ve “Burada dünya kadar emekli var ve biz açız” dedi.

Cami cemaatinden birkaç kişinin, kadının yanına gittiği görülürken, imamın hutbe okumaya devam etmesi dikkat çekti.

Burdur Valiliği açıklama yaptı

Burdur Ulu Camii'nde Z.D. Cuma namazı sırasında camiye girerek "Burada dünya kadar emekli var ve biz açız" diye bağırdı. Vaazın camiler arası merkezi sistem olması sebebiyle kadının sesi Burdur'daki diğer camilerde de cemaat tarafından duyuldu. Cemaat kadını cami dışına çıkardı. Burdur Valiliği camide "açız" diye bağıran kadın hakkında açıklama yaptı.

Burdur'da cuma namazı sırasında Ulu Cami'ye giren bir kadın, "Hepimiz açız" diye bağırdı. Camide yaşananlar, cuma namazı için orada bulunanlar tarafından görüntülendi. Burdur Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama geldi. Açıklamada,

"T.C. BURDUR VALİLİĞİ Basın Açıklaması 2022/05

21/01/2022 tarihinde İlimiz Merkez Ulu Camii’nde Cuma Namazı öncesi vaaz esnasında Z.D. isimli kadın bir vatandaşımız cami içerisinde cemaate hitaben bazı söylemlerde bulunmuştur.

Adı geçen ile ilgili yapılan incelemede; Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş, vatandaşın tedavi ve ihtiyaçlarının karşılanması için Valiliğimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
 ifadelerin kullanıldı.

21 Ocak 2022 (Haber Merkezi) 1916

Yorumlar (0)

Yorum Yaz