Çeliktürk: Özgür basın demokrasiye katkı sağlar...

İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Çeliktürk: Özgür basın demokrasiye katkı sağlar...

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, özgür ve güçlü basının demokrasilerin gelişimine katkı sağlayacağını söyledi.

İMO Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Çeliktürk mesajında, demokrasilerde dördüncü kuvvet olarak nitelendirilen basının önemine dikkat çekti. Çeliktürk, “Basın demokrasilerin olmazsa olmaz unsurları arasındadır. Tarafsız, objektif, özgür ve güçlü basın demokrasilerin gelişimine de katkı sağlar” şeklinde konuştu.
Çeliktürk mesajında, şöyle devam etti: “Gazeteciler mesai kavramını gözetmeden halkın haber alması ve aydınlanması için çalışmaktadır. İki yıldan bu yana devam eden pandemi süreci gazetecilerin çalışma koşullarını da olumsuz etkilemiştir. Toplumun gören gözü, işiten kulağı ve söz söyleyen dili olan tüm emekçi çalışan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, bu günün gazetecilerin sorunlarına çözüm üretilmesi, çalışma ve sosyal haklarının iyileştirilmesine vesile olmasını diliyorum.”

9 Ocak 2022 (Haber Merkezi) 919

Yorumlar (0)

Yorum Yaz