Cemal Enginyurt'tan, Oğuzeli Belediyesi’ne ziyaret

Bir dizi ziyaret için Gaziantep’e gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ile birlikte Oğuzeli’ni ziyaret etti.

Cemal Enginyurt'tan, Oğuzeli Belediyesi’ne ziyaret

Bir dizi ziyaret için Gaziantep’e gelen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Gaziantep Milletvekili Muhittin Taşdoğan ile birlikte Oğuzeli’ni ziyaret etti.

Oğuzeli Belediyesi’ni ve MHP Oğuzeli İlçe Binasını ziyaret eden Cemal Enginyurt Oğuzeliler’in yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cemal Enginyurt ve A. Muhittin Taşdoğan’ın gerçekleştirdiği ziyarette Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, MHP Oğuzeli İlçe Başkanı Muharrem Özsert, Ülkü Ocakları Oğuzeli İlçe Başkanı Sedat Gökkır ve partililer katıldı.

“BİRLİKTE KAZANDIK, BİRLİKTE YÖNETTİK, BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ”

2014 seçimlerinde elde edilen başarının üstüne koyarak hız kesmeden 31 Mart 2019 seçimlerinde de ortaya koyacaklarının altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Belediye Başkanı olmazdan önce verdiğimiz sözlerin yüzde 95’ini Allah’a şükürler olsun ki gerçekleştirdik. Şu anda alnımız açık, yüzümüz ak bir şekilde vatandaşımızın tekrar karşısına çıkıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Başkan Kılıç, “Ordu Milletvekilimiz Cemal Enginyurt’a öncelikle ilçemize teşriflerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ünü Ordu’dan taşmış tüm Türkiye tarafından sevilen bir sima kendisi. Takdir ettiğimiz, sevdiğimiz doğru bildiğini hiç çekinmeden ortaya koyan milletvekillerimizden bir tanesi. Ülkücü teşkilatın sesi olduğu için kendisine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Bildiğiniz üzere yeni bir seçim dönemine girdik. Bizler sağa sola bakmadan arkamıza bakmadan daima ileriye doğru yolumuza hep birlikte devam edeceğiz. 2014 seçimlerinde elde ettiğimiz başarıyı üstüne koyarak hızımızı kesmeden 31 Mart 2019 seçimlerinde de ortaya koyacağız. 2014 seçimlerinde kazandığımız belediye seçimlerini hep birlikte sizlerin emekleriyle kazandık ve birlikte yönettik. Belediye başkanı olmazdan önce verdiğimiz sözlerin yüzde 95’ini Allah’a şükürler olsun ki gerçekleştirdik. Şu anda alnımız açık, yüzümüz ak bir şekilde vatandaşımızın tekrar karşısına çıkıyoruz. Biz bir ve beraber olduğumuz sürece, kendi doğrularımızın peşinde olduğumuz sürece önce Cenab-ı Allah’ın izniyle bizleri kimse yıkamaz. Ben Oğuzeli’nde Cumhur İttifakı’nın adayıyım. Sizlerle beraber ilçemiz için çalışmalar yaparken Büyükşehir Belediyesi içinde Fatma Şahin için çalışacağız. Sonuna kadar kayıtsız şartsız Fatma Hanım’ı destekleyip, zillet ittifakının karanlık senaryolarını başlarına yıkacağız. Bizler liderimiz ne söz vermişse o söz bizim sözümüzdür, ne demişse o yol bizim yolumuzdur. Başkaları gibi lideri başka söyleyip kendisi başka söyleyenlerden olmayacağız. Bizim kapımız gidene de açık gelene de açık. Bizim gönlümüzden açık. Gidenin Allah işini gücünü rast getrsin, gelenin de başımızın üstünde yeri var. Ama bizden ayrılanlar, kaçanlar, satanlar, satılanlar kesinlikle çıkıp biz ülkücüyüz, bizler bu davanın mensuplarıyız demesinler. Bizler her zamankinden daha çok birbirimize kenetleneceğiz. Türkiye’nin içinde bulunduğu kritik süreci atlamamız buna bağlı. Türk Milleti bir ve beraber olmak zorunda. Ülkücü Hareket olarak saflarımızı sıklaştırarak birlik ve beraberliğimizi bozmadığımız sürece başarılarımız artarak devam edecek. Kapımız ve gönlümüz herkese açık. Sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

“OĞUZELİ BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ”

2014 seçimlerinden önce Oğuzeli’ne hiç hizmet yapılmadığını hep görmezden gelindiğini vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi A. Muhittin Taşdoğan, “Mehmet Sait Kılıç göreve geldiğinde buranın merkez ilçe olduğunu hissettirdi. Sokaklarıyla, caddeleriyle, dere ıslahıyla, parklarıyla, kültürüyle Oğuzeli’nin merkez ilçe olduğunu hissettirdi” dedi.

Milletvekili Taşdoğan, “Allaha şükürler olsun ki Milliyetçi Hareket Partili hiçbir belediye bizlerin yüzünü yere getirecek işin içinde değil. Bildiğiniz üzere Gaziantep’in 3 merkez ilçesi var. Oğuzeli bunlardan bir tanesi fakat 31 Mart 2014 seçimlerine kadar bunu hiç hissedemedi. Oğuzeli’ne hiç hizmet yapılmadı. Hep görmezden gelindi. Mehmet Sait Kılıç göreve geldiğinde buranın merkez ilçe olduğunu hissettirdi. Sokaklarıyla, caddeleriyle, dere ıslahıyla, parklarıyla, kültürüyle Oğuzeli’nin merkez ilçe olduğunu hissettirdi. Bu nedenle biz rahatız. Oğuzelili hemşerilerimiz hizmeti Mehmet Sait Kılıç ile tattı. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Oğuzeli’ni yeniden kazanacağız. Oğuzeli bizim göz bebeğimiz. Güneydoğu Anadolu bölgesindeki tek belediyemiz. Oğuzeli’nde yapılan çalışmalar ve hizmetler örnek alındı, rol model gösterildi. Bunları tekrar yapabilmek için kazanmalıyız, kazanmak için çalışmalıyız. Gece gündüz demeden çakışacağız. Sıkmadık el bırakmayacağız. Anlatmadık kişi bırakmayacağız. Yüzde 51 bize yetmez ezici bir çoğunlukla kazanmalıyız. Kazanmalıyız ki milletimizin çoğunluğuma hizmet ettiğimiz göstermeliyiz. Sizlere falanda ülkücü, filanda ülkücü diyecekler. Onlara Merhum Alparslan Türkeş’in “Milliyetçi Hareket Partisi’nin dışında Ülkücü olmak, Yahudi dükkanında asılı besmele gibidir” sözünü hatırlatın. Ülkücünün yeri Milliyetçi Hareket Partisidir” ifadelerini kullandı.

“HAİN ELLER KARŞISINDA AK PARTİ’NİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Dış güçlerin oyununa gelmeden bu seçimlerden Cumhur İttifakı olarak olabildiğince güçlü çıkmaları gerektiğinin altını çizen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt “Vatana, bayrağa, devlete uzanan hain ellerin karşısında hain düşmanların karşısında Ak Parti hükümetinin yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz” dedi.

Milletvekili Enginyurt, “Değerli Oğuzelili hemşerilerim, bugün burada olmak benim için büyük bir bahtiyarlık. Bizi buraya davet eden Muhittin Taşdoğan’a, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç’a, ilçe parti ve ocak teşkilatına sonsuz teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimleri Türkiye için çok önemli. Oğuzeli için çok önemli. 31 Mart birilerinin elini ovuşturarak beklediği bir gün. Tıpkı 24 Haziran’da olduğu gibi. Amerikalısı, Avrupalısı, İsraili, Allahsız’ı ipsizi sapsızı hepsi bir oldular. Birinci turda seçimin kazanılmaması için el birliği, sefer birliği yaptılar. Amaçları Türkiye’yi kaos yaratacak eylemlerini ortaya koymaktı. Halkı sokağa çekip ekonomik kriz yaratacaklardı. Türkiye’de yaratacakları iç kargaşayla kardeşi kardeşe kırdıracak bir senaryoyu hayata geçireceklerdi. Ama Türk Milleti ferasetini ortaya koydu. Lider Devlet Bahçeli’nin 8 Ocak 2018 tarihinde Türkiye’nin selameti için, ülkemizin birliği ve beraberliği için, Türkiye’nin uçuruma gitmemesi için Milliyetçi Hareket Partisi olarak aday çıkartmıyoruz adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır dediği o gün itibari ile ülkücüler Cumhur İttifakına sadık kaldılar. Bunun sonucu olarak Cumhurbaşkanımız ilk turda seçildi. Birileri MHP kendilerine oy verecekler ama Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermeyecekler dediler. Ama kirli senaryoları tutmadı. Allah sizlerden razı olsun. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin sözünü yere düşürmediniz. Şimdi 31 Mart seçimlerine giderken Devlet Bahçeli Cumhur İttifakı yüzde 50’nin altına düşerse, Türkiye’de meşruiyet sorunu başlar. Başkanlık sitemi tartışmaya açılır. Buda ülkede beka sorununu yaratabilir. Biz bunlara Türk Milliyetçileri olarak müsaade edemeyiz dedi. Bizim beka sorunumuzu bazıları zeka sorunu olarak algıladılar. Dış güçlerin oyununa gelmeden bu seçimlerden cumhur İttifakı olarak olabildiğince güçlü çıkmamız gerekmektedir. Türk Milliyetçileri olarak bu çok iyi anlamalıyız. Birileri aramıza fitne sokmaya çalışıyor. Bizler 15 Temmuz’u hep birlikte yaşadık. Pensilvanya’da ki sümüklü bir itin kiralık katilleri bu ülkeyi bölmek ve parçalamak istediğinde biz Türk Milliyetçileri olarak Liderimiz Devlet Bahçeli’nin “Darbeler hukuksuzdur, darbeler kanunsuzdur, darbeler namussuzdur, darbelere karşı omuz omuza birlikte mücadele vermeliyiz. Bu darbe bildirisini yayınlayanlar derhal geri çeksin” dediği gün itibari ile sokağa çıktık. Darbelere karşı omuz omuza mücadele verdik. O günden sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün “Mevzu vatan ise gerisi teferruattır” dediği gibi o günü milat kabul ettik, kim ne söylemiş kim ne söylememiş kavgasını bir kenara bıraktık. Vatana, bayrağa, devlete uzanan hain ellerin karşısında hain düşmanların karşısında Ak Parti hükümetinin yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz” dedi.

“ÜLKÜCÜ KATİLLERİNE OY VERMEKTENSE AK PARTİ’YE OY VERMEK ŞEREFTİR”

Oğuzeliler’in kirli oyunlara dur demek için Oğuzeli’nde tekrar bir destan yazması gerektiğini söyleyen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt “Ülkücü katillerine oy vermektense, Fatma Şahin’e Ak Partiye oy vermek bizim için namustur, şereftir” dedi.

Milletvekili Enginyurt, “Bizi eleştirenlere bir bakın, bizi eleştirip bizden ayrılıp kendilerine milliyetçi diyenlere bir bakın. Tarih 7 Ekim 1980 Mustafa Pehlivanoğlu şehadete yürürken yaşasın Türk Milleti, yaşasın Türk Devleti kahrolsun Amerika diyerek kendi sandalyesine tekme vuruyor. İşte bu yiğidi, bu Allah dostunu katleden Nurettin Soyer denen katilin oğlu Tunç Soyer’e oy verip te bizi eleştirenler namerttir, namussuzdur. Babasının ellerinde ülkücü kanı olan Tunç Soyer babasıyla gurur duyduğunu söylüyor. Celal Doğan’ın elinde ülkücü kanı var. Ama Fatma Şahin’in elinde ülkücü kanı yok. Ülkücü katillerine oy vermektense, Fatma Şahin’e Ak Partiye oy vermek namustur, şereftir bizim için. Aranızda ak saçlılar var, hayatını bu davaya vermiş olanlar var. Babası MHP’li diye çocuklarını işe almadılar. Babası ülkücü diye işe almayanlar şimdi bize babası ile eleştirmeyin diyorlar. Bunun 40 öncesi bir kavgayla ilgisi yok. Kılıçdaroğlu diyor ki Nurettin Soyer iyi bir hukukçuydu. Yazıklar olsun sizlere. Nurettin Soyer iyi bir hukukçu değil 12 Eylül’ün faşist bir katiliydi. Bu kirli oyunlara dur demek için Oğuzeli’nde tekrar bir destan yazmalısınız. Gaziantep’te destan yazmalıyız. Hepinizin üzerine büyük sorumluluk düşüyor. Gecenizi gündüzünüze katın. Her platformdan konuşmaya devam edin. MHP’nin Gaziantep’te de Oğuzeli’nde de yüzünü güldürün. İnşallah Türk Milleti’nin yüzü gülecek. Oğuzeli’nde ki bayrağı indirtmeyin, yere düşürtmeyin. Bizler 13-14 yaşında ülkücü olurken ne mevki ne makam düşündük. Ezan susmasın, bayrak inmesin, vatan bölünmesin diye mücadele verdik. 5 bin tane kardeşimizi toprağın gül bahçesine şehit verdik. Samimi duygularla yola çıktık rabbim bu duygularımızın karşılığını versin inşallah. Ak Parti’ye nasıl oy vereceksiniz diyenlere siz şunu sorun. HDP destekli CHP’ye nasıl oy vereceksin HDP destekli İyi Parti’ye nasıl oy vereceksiniz diye sorun. İyi Parti’ye gidenler şunu iyi bilsinler İyi Parti’den aday olanlar eğer milliyetçi ve ülkücü kökene sahipse hiçbir CHP’li onlara oy vermeyecek, onları kandırıyorlar, onları bize karşı kışkırtıyorlar, onları sadece kullanıyorlar. Çünkü onlar kendilerinden başkasını sevmiyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki; Devlet Bahçeli ile ülkücüler aynı şeyi düşünmüyor, ülkücüler benim kardeşim diyor. Hadi oradan Nurettin Soyer gibi kanlı katile kardeş diyen bir adamla kardeş olmayı bir yana bırak aynı cennete girersek namerdiz. Oyuna gelmeyin, oyunu bozun. Seçimler başta Oğuzeli olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olsun diyor, bizleri misafir ettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

11 Şubat 2019 (Haber Merkezi) 1519

Yorumlar (0)

Yorum Yaz