Cenazeye katılmayan geline 12 bin lira tazminat!

Gaziantep'te, boşanmak için mahkemeye başvuran Ali Y. ve Aslı Y. çiftinin boşanmasına karar veren mahkeme, vefat eden kayınpederinin taziyesine katılmadığı gerekçesiyle Aslı Y.'ye eşine 12 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Cenazeye katılmayan geline 12 bin lira tazminat!

Gaziantep'te, boşanmak için mahkemeye başvuran Ali Y. ve Aslı Y. çiftinin boşanmasına karar veren mahkeme, vefat eden kayınpederinin taziyesine katılmadığı gerekçesiyle Aslı Y.'ye kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle kocasına 12 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti. 2016 yılında evlendiği eşine şiddetli geçimsizlik nedeniyle dava açan Ali Y. mahkemeye başvurdu. Davada her iki taraf da birbirini suçlayarak çeşitli taleplerde bulundu. Mahkeme heyeti, Aslı Y.'nin vefat eden kayınpederinin taziyesine gitmeyerek kötü gününde eşinin yanında olmadığı gerekçesi ile kusurlu olduğuna kanaat getirdi. Kararda, Aslı Y.'nin davranışlarıyla evlilik birliğinin kendisine yüklediği sevgi, saygı ve anlayış yükümlülüklerini ihlal ettiği vurgulandı. Çiftin boşanmasına hükmeden mahkeme, Aslı Y.'nin, kişilik haklarını zedelediği gerekçesiyle Ali Y.'ye 5 bin lira maddi, 7 bin lira da manevi olmak üzere toplam 12 bin lira tazminat ödemesine karar verdi.

21 Ocak 2019 (Haber Merkezi) 2043

Yorumlar (0)

Yorum Yaz