CHP İl Başkanı Sucu'dan 15 Temmuz mesajı

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

CHP İl Başkanı Sucu'dan 15 Temmuz mesajı

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sucu'nun açıklaması şöyle: "15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden iki yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.

Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi kurma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 2 yıl geçmiş olmasına rağmen darbenin siyasi ayağının çıkartılmasına dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalıdemokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı canını vererek şehit olan evlatlarımızı rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz."

Editör: Turgut Bozgeyik

14 Temmuz 2018 (Haber Merkezi) 1610

Yorumlar (0)

Yorum Yaz