CHP İl Başkanı Uçar'dan Gaziler Günü mesajı

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

CHP İl Başkanı Uçar'dan Gaziler Günü mesajı

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

TBMM tarafından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı verilmesinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Günü sebebiyle yayımladığı mesajın da İl Başkanı Uçar şu ifadelere yer verdi; “ Bugün özgürce yaşadığımız vatan topraklarını ve sahip olduğumuz Cumhuriyeti Gazi ve Şehitlerimize borçluyuz. Onlara yakışan cumhuriyet neferleri olmak için canla başla çalıyor ve mücadele ediyoruz.

Yokluklar, umutsuzluklar, amansız saldırıların içinden sadece ülkemize değil, tüm sömürülen dünya ülkelerine umut olmuş, örnek olmuş ve işgale başkaldırarak tarihi zaferlere imza atmış bir kurucu lidere sahip olmanın onurunu ve gururunu, her 19 Eylül'de olduğu gibi bu yılda yaşıyoruz. Kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve onun yanında savaşan, gazi olan ve şehit düşenlere dünümüzü, bugünümüzü ve yarınlarımızı borçlu olduğumuzu asla unutmadık, unutmayacağız.

Yine ülkemizdeki birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü hedef alan, hain terör örgütleriyle mücadele ederken gazi olmuş, şehit düşmüş vatan evlatlarımıza da olan borcumuzu asla unutmadık, unutmayacağız.

 Bugün özgürce yaşadığımız vatan topraklarını, sahip olduğumuz Cumhuriyeti, Gazi ve Şehitlerimize borçluyuz. Onlara yakışan cumhuriyet neferleri olmak için canla başla çalışıyoruz. Vatan için canını hiçe saymış, kendi ikbalini düşünmeden cumhuriyet ve millet için, gözünü kırpmadan kurşunların üzerine yürümüş olan, tüm asker ve polislerimiz bizim en büyük gurumuz ve güvencemizdir. Onların zor şartlarda, hiç şikayet etmeden verdikleri cansiperane mücadele sayesinde güven ve huzur içinde yaşayabiliyoruz.

Aziz Hatıralarını Sonsuza Kadar Yaşatacağız

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet UÇAR; Vatanın işgallere ve ele geçirmek isteyenlerin türlü türlü tehditlerine sahne olduğu günlerde tarihin gördüğü en büyük kahramanlardan birisinin, yine bu vatanın topraklarından çıktığını belirterek, şunları ifade etti:

 

Yaşadığımız bu toprakları vatan yapan, bizlere bağımsızlığımızı hediye eden, dağılmış bitik haldeki bir imparatorluktan genç ve güçlü bir cumhuriyet kuran gerçek bir kahraman ne mutlu ki bizlere nasip olmuştur.

Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz liderliği ile birlikte ona inanan, ülkeleri uğruna çoğu şehit düşmüş, gazi olmuş vatan evlatlarımız sayesinde cumhuriyetimiz güçlenerek bugünlere gelmiştir.

Bizlerin en büyük görevi bugüne kadar hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimiz ve gazilerimizin hatıralarını sonsuza kadar yaşatarak onların mücadelelerini sürdürmek, hayatta olan gazilerimize, hayatta olmayan gazilerimizin ailelerine sahip çıkmaktır. Bu vesileyle, kurucumuz ve kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyor, hayatta olan tüm gazilerimize minnetimi ve saygılarımı sunarken, sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Aynı zamanda tüm gazi ailelerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu, dertlerini dertlerimiz bildiğimizi de bilmelerini istiyor ve 19 Eylül Gaziler gününü kutluyorum.

18 Eylül 2021 (Haber Merkezi) 949

Yorumlar (0)

Yorum Yaz