CHP İl Başkanı Uçar'dan Uğur Mumcu mesajı...

CHP İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, Gazeteci - Yazar Uğur Mumcu’nun aramızdan ayrılışının 29. yıl dönümünde bir anma mesaj yayınladı.

CHP İl Başkanı Uçar'dan Uğur Mumcu mesajı...

Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, Gazeteci - Yazar Uğur Mumcu’nun bir suikast sonrasında aramızdan ayrılışının 29. yıl dönümünde bir anma mesaj yayınladı.

İl Başkanı Uçar Mesajında şu ifadelere yer verdi;

 “Terör saldırılarının en yoğun olduğu, Atatürk ve laiklik düşmanı hainlerin gizli güçler tarafından desteklendiği bir ortamda, her gün ölüm tehditleri alan gerçek gazeteci Uğur Mumcu korkmadan, yolundan dönmeden, mesleğinin ilkelerini ve halkını satmadan fikirlerini savunmaya devam etmiştir.” diyen Uçar, “Tüm gericiliklerin, şeriat ve irticai faaliyetlerin felaket ve yokluk getireceğini, kurtuluşun cumhuriyet, Atatürkçülük, bağımsızlık ve laik düzende olduğunu her defasında yineleyen, demokrasi ve insan haklarının korkusuz savunucusu Uğur Mumcu’ya düzenlenen suikastın hedefi sadece kendisi değil, aynı zamanda cumhuriyet ve tam bağımsızlığımızdır.” dedi.

Uçar sözlerine şöyle devam etti:

“Uğur Mumcu gerçeklerden, halkından ve bağımsız gazeteciliğinden aldığı güçle kendisini tehdit edenlerin ve kirli işlere bulaşan herkesin, bu kirli pazarlıklarının cumhuriyet ve Atatürk devrimleri için nasıl büyük bir tehdit olduğunu korkusuzca yazmış ve dile getirmişti. Dürüst ve namuslu bir gazetecilik yaptığı için bugün halen ilkeli, gerçek ve korkusuz gazeteci denildiğinde akla gelen birkaç isimden biridir Uğur Mumcu.

Mumcu, demokrat kişiliği ve tavrıyla, Atatürk devrimlerine sahip çıkışıyla, mesleğinde yaptığı devrim niteliğindeki çıkışları ve çalışmalarıyla hiçbir zaman unutulmayacaktır.Halkının, haklının ve gerçeklerin yanında olması gerekenler, eğer gazetecilik mesleği adı altında saltanattan pay kapma, iktidara yaranma derdine düşmüşlerse, Uğur Mumcu’nun fikirleri, öğretileri ve kitaplarından öğrenecekleri çok şey var demektir.

Bugün karşılaştığımız acı gerçekleri, ülkemizin içine düşürüldüğü zor durumları yıllar önce yazdığı kitaplarla anlatan cumhuriyet, özgürlük, demokrasi ve insan hakları savunucusu Gazeteci – Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 29.yıl dönümünde özlemle, minnetle ve rahmetle anıyorum.”

24 Ocak 2022 (Haber Merkezi) 987

Yorumlar (0)

Yorum Yaz