CHP il başkanlığına Neşet Uçar atandı!

CHP Gaziantep il başkanlığına Mehmet Neşet Uçar atandı.

CHP il başkanlığına Neşet Uçar atandı!

CHP Gaziantep il başkanlığına Mehmet Neşet Uçar atandı.

Neşet Uçar, dün Ankara’ya çağrıldığını, bugün ise görevin kendisine tevdi edildiğini pazartesi günü ise göreve başlayacağını ifade etti.

CHP’de 9 Kasım 2020 tarihinde Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, İl ve İlçe Yönetimlerinin görevden alınması ile başlayan süreçte 143 günün ardından İl Başkanı netleşti. CHP Gaziantep İl Başkan adaylığı için adaylarla yapılan mülakatların ardından oluşturulan raporu değerlendiren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Fıstık Sanayicileri Dernek Başkanı Mehmet Neşet Uçar’ın isminde karar kıldığı ileri sürüldü. Pazartesi günü CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak olan MYK Toplantısında Mehmet Neşet Uçar’ın ataması ile ilgili kararın alınacağı öğrenildi. Uçar’ın Kayyum olarak atanacağı ifade edildi.

Genel Merkez kaynaklarından da teyit edilen bilgiye göre, Gaziantep İl Başkanlığı görevine Fıstık Sanayicileri Dernek Başkanı Mehmet Neşet Uçar’ın atandığı ileri sürüldü. Genel Merkez tarafından geçici kurul görevlendirmesi yapılan Uçar ile ilgili kararın Pazartesi Günü toplanacak CHP MYK’da alınacağı öğrenildi.

KAPLAN, DOĞRULADI

Söz konusu iddia CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan tarafından da doğrulandı. Gazetemizin sorularını yanıtlayan Kaplan, Genel Merkez tarafından Neşet Uçar isminde karar kılındığını söyledi. Kaplan, konunun Pazartesi günü yapılacak MYK Gündeme geleceğini ifade etti.

UÇAR’DAN İLK AÇIKLAMA

İl Başkanlığı görevine atanan Neşet Uçar, dün Ankara’ya çağrıldığını, bugün ise görevin kendisine tevdi edildiğini pazartesi günü ise göreve başlayacağını ifade etti.

KAYYUM OLARAK GÖREV YAPACAK

İl Başkanlığı görevine atanan Uçar’ın Kayyum olarak görev alması bekleniyor.  Atanacak 7 kişilik Kayyum Heyetinin başında İl Başkanı olacak olan Uçar’ın 45 gün içerisinde ilçe kongrelerine başlaması bekleniyor.

Kaynak: Ekspres

1 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 1202

Yorumlar (0)

Yorum Yaz