CHP'den protokol tepkisi

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı M. Coşkun Atalamış, Demokrasi Meydanı'ndaki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılmayan protokole tepki gösterdi.

CHP'den protokol tepkisi

CHP Şehitkamil İlçe Başkanı M. Coşkun Atalamış, Demokrasi Meydanı'ndaki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılmayan protokole tepki gösterdi. Atalamış, spor salonundaki kutlamalardaki fotoğrafla ilgili de açıklamada bulundu.

Demokrasi Meydanı'ndaki 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına CHP, ADD, birkaç il müdürü ve milli eğitim yetkililerinin dışında protokolden kimsenin katılmamasına tepki gösteren Atalamış, spor salonunda yapılan kutlama programında protokolde önde yer alması gereken birçok kişinin arkada bulunmasının içler acısı bir durum olduğunu söyledi. Protokolde bulunması gerekenlerin yerine bazı siyasi partilerin il başkanlarının yer aldığını belirten Atalamış şöyle konuştu:

"Pazar günü yapılan 19 Mayıs törenine Vali, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, Emniyet Müdürü, Garnizon Komutanı dahil kimse katılmamıştır. Bu alıştığımız bir durum haline geldi. Birçok milli bayramda aynı şekilde oldu. Demokrasi meydanındaki törende sadece CHP, ADD ve milli eğitimden yetkililer bulunuyordu. Ayrıca Karataş Spor Salonu'ndaki programda protokolde en önde yer alması gerekenler arkada bulunuyor. Protokol kuralları hiçe sayılmıştır. Emniyet Müdürü, Tugay Komutanı, Kaymakamlar, Belediye Başkanları arkada ama il başkanları önde bulunuyor. Bu içler acısı bir durumdur." 

20 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 2147

Yorumlar (0)

Yorum Yaz