CHP Şahinbey'den sert tepki...

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na CHP cephesinden yanıt geldi.

CHP Şahinbey'den sert tepki...

AK Parti Şahinbey 7.Olağan Kongresi'nde Gaziantep'in yüzde 80 çarpık yapılaşmanın CHP belediyeciliği döneminde olduğunu ileri süren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'na CHP cephesinden yanıt geldi.

'AYNAYA BAK'

Çarpık kentleşmeye yönelik Şahinbey Belediyesi Mehmet Tahmazoğlu'nun sözlerinin doğruyu yansıtmadığını söyleyen CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, "Tahmazoğlu bir aynaya bak" dedi.

CHP Şahinbey İlçe Başkanlığı'nda basın mensuplarıyla bir araya gelen CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel ve meclis üyeleri gündeme dair açıklamalarda bulundu. Toplantıya, CHP'li meclis üyeleri Hasan Türk, Hasan Şencan, Yılmaz Kireç ile CHP Şahinbey ilçe yöneticileri katıldı. Basın mensuplarıyla kahvaltı yapan CHP'liler daha sonra açıklamalarda bulundular.

'AKIL TUTULMASIDIR'

Çarpık kentleşmeye ve kentteki eğitim sorunlarını ilişkin önemli açıklamalarda bulunan CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, "Sayın Tahmazoğluna diyorum ki, 'Bir aynaya bak', 12 yıl kendisi 5 yıl Ömer Can dönemi toplam iktidar döneminde belediyecilik yapıyorsunuz hala çarpık kentleşmeden bahsediliyorsa bu sizin suçunuz. Tüm olanaklar ve imkanlar elinizde, CHP eski Şahinbey Belediye Başkanı Yaşar Akyüz ile görüştük.Şahinbey'i biz temsiz ettiğimizde yaklaşık 70 mahallenin 50 tanesine yakını en az 100 yıllık 200 yıllık yani Gaziantep'in kuruluşundan beri olan mahallelerin CHP'nin eseri demek akıl tutulması siyaset sadece karşıyı eleştirerek yapılmaz.

'17 YILDIR SİZ YÖNETİYORSUNUZ'

 

Geçen 17 yılda AK Parti döneminde ve ondan önce CHP döneminde neler yapılmış kamuoyunun taktirine sunuyorum. CHP belediyeciliğinde biliyorsunuz çok önemli şehre değer katan ekonomisine değer katan bir çok yenilik yapıldı. Hem hala bu yerler varlığını koruyor. Kendileri 17 yıl belediyecilik dönemlerinde ne yaptılar. Eğer biz de çok şey yaptık diyorlarsa biz de parti üyelerimizle birlikte her platformda her açık oturumda kendileriyle konuşmaya açığız ve hazırız. Sırf siyaset olsun diye sırf günü öldürmek adına çarpık kentleşme CHP'nin eseridir diye demek hakları ve yetkileri yoktur. Şahinbey Belediyesi 17 yıldan beri bu kendi iktidar belediyecisi olarak sizler yönetiyorsunuz.

'RANTSAL BELEDİYECİLİK YAPILIYOR'

Kentsel dönüşüm adı altında 31 mahalle doğal afet bölgesi ilan edildi ve o mahallelerde kamulaştırmalar yapıldı. Çamlıca Mahallesi'nde örnek verelim bu mahallede 865 ev yıkıldı. İnsanlar evlerinden oldu oradan tekrar ev sahibi olan kaç kişi yüzde 10 civarı. Rantsal bir belediyecilik yapılıyor, müteahhit belediyecilik yapılıyor, şehircilik yapılmıyor. Kentsel dönüşüm rantsal dönüşüm oldu. Belediye bütçe açıklıyor. Geçen dönem yaklaşık 930 trilyon bir bütçe açıklamış.

'KAÇ TANE OKUL YAPILDI'

Bütçenin yüzde 60-70 civarı yani yaklaşık 600-700 milyarına arsa satışlarından kaynak veriyor. Nereye kadar satacaksın. Satılan arsa fiyatları yüksek olduğundan konut fiyatlarına yansıyor.Herkes biliyorki CHP belediyeciliğinin önü kesiliyor sosyal yardımlar vatandaşa yönelik her yardım iktidar tarafından engelleniyor. 17 yıl zarfından Gaziantep ili ülkenin en gerilerinde hem kent olarak hem ilçe olarak Sayın Tahmazoğlu'na soruyorum 17 yıl boyunca Şahinbey'de kaç tane okul arsası üretildi. Kaç tane yapıldı. Peşkeş çekilen ve özel okullar hariç bunları saymıyorum. Belediyenin ürettiği ve milli eğitime tahsis ettiği kaç tane arsa var veya Şahinbey belediyesinin okul yapıp milli eğitime bağışladığı kaç tane okul var. Öğrencilere ayakkabı, bilgisayar, top dağıtmasında sıkıntı yok zaten bizler de bunu onayladık.

'ÇOCUKLARIN İNTERNET ÜCRETİ ÖDENSİN'

Son günlerde CHP eğitime ret verdi diye haber yapıldı. Büyük bir ihtimalle yaptırılmış bir haber. O meclis toplantısında meclis üyeleriyle beraber ben de vardım. Kente eğitim konusunda CHP meclis üyeleri ret verdiyse buyursun gelsin açıklasınlar. Bazen bizleri zor durumda bırakmak için imar satışının arsa satışının içine ranstsal işlerin içerisine sosyal hizmet maddeleri koyuyorlar. Kaç defa bunları ayırmaları gerektiğini söyledik. En son tablet dağıtımında 500 lira da nakit vermek istediler. Meclis üyesi arkadaşlarımız tablet dağıtımına 'evet' dedi. 500 lira dağıtımına ise hayır demeyip bu nakit para direkt kime ulaşır, riski var. Çocuğun eline geçmez veya farklı bir yerde harcanır. Bunu yerine çocuklara internet desteği verilsin, internet faturası ödensin. Belediye meclis üyelerimiz eğitim boyunca eğitim desteği verilsin ve internet faturası ödensin dedi" diye konuştu.

15 Ekim 2020 (Haber Merkezi) 2089

Yorumlar (0)

Yorum Yaz