CHP'den tepki: Kaygı ile izliyor ve kınıyoruz!

CHP Gaziantep Milletvekilleri, İl ve ilçe başkanları dün gözaltına alınan partililerle ilgili ortak basın açıklaması yaparak tepki gösterdiler.

CHP'den tepki: Kaygı ile izliyor ve kınıyoruz!
CHP Gaziantep Milletvekilleri, İl ve ilçe başkanları dün gözaltına alınan partililerle ilgili ortak basın açıklaması yaparak tepki gösterdiler.
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep il örgütü üyesi Bülent Tepe, Mehmet Dokbay ve Gürsel Yılmaz dün sosyal medya paylaşımları nedeniyle gözaltına alınmışlardı. Savcılıkta ifadeleri alınan CHP'liler adli kontrol şartıyla serbest kalmışlardı. 
 
CHP Gaziantep Milletvekilleri İrfan Kaplan, Bayram Yılmazkaya, İl Başkanı Hayri Sucu, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel ve Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun Atalamış, ortak bir basın açıklaması ile tepkilerini dile getirdiler. Üç başkanın yazılı açıklaması şöyle:
 
"Ülkemiz ciddi bir salgın tehditi altındayken, günaşırı vaka ve ölüm haberlerinin içimizi yaktığı şu zorlu günlerde CHP Gaziantep üyesi 3 yol arkadaşımızın hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde gözaltına alınarak ev hapsi ile düşünce, yaşam özgürlüklerinin kısıtlanmasını büyük bir kaygı ile izliyor ve kınıyoruz!
 
Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemini her geçen gün vatandaşımız daha iyi anlamakta. 
 
Yürütmenin verdiği bir karara vatandaş eleştiri geliştirdiği anda yürütmenin başı bir anda yargının temel figürü haline geliyor ve düşünceler kısıtlandırılıyorsa burada faşizmin canlandığını söylemek işten bile değil. 
 
Geçtiğimiz şu zorlu süreçte bizler daha fazla samimiyet, daha fazla çözüm yolu beklerken gördüğümüz tablo yaşadığımız tablo kadar içimizi yakmakta. 
 
Siyasi kaygılarınızı bir tarafa atarak vatandaşın can kaygısıyla yürekten ilgilenmeye davet ediyoruz. 
 
Şuanda ev hapsinde bulunan hukuksuz yere yargılanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmekle beraber hukukun üstünlüğünü mümkün kılana dek mücadelemizin devam edeceğini bildirir saygılarımızı sunarız."
 
Editör: Turgut Bozgeyik
 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

5 Nisan 2020 (Haber Merkezi) 2191

Yorumlar (0)

Yorum Yaz