CHP'li Uçar'dan MHP'li vekile sert tepki...

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, çeklerin ibraz sürelerine ilişkin madde ile ilgili MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'a tepki gösterdi. 

CHP'li Uçar'dan MHP'li vekile sert tepki...

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Neşet Uçar, çeklerin ibraz sürelerine ilişkin madde ile ilgili MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay'a tepki gösterdi. 

29.04.2021 günü TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edilen 7318 Sayılı Torba Kanun’a Meclis Genel Kurulunda eklenen çeklerin ibraz sürelerinin tam kapanma nedeniyle durdurulmasına ilişkin maddenin iş dünyasında telafisi imkansız ve güç zararlar doğurabilecek olması nedeniyle bir yurttaşımız tarafından sosyal medya ve diğer iletişim kanalları aracılığıyla ilimiz milletvekilleri ve yöneticilerine söz konusu maddelerin sakıncaları iletilmiş, ilimiz MHP milletvekili Sermet Atay vatandaşımızı telefonla arayarak bahse konu kanun teklifinin CHP ve İYİ Parti grupları önerisi ile yasalaştığını iddia etmiştir. Taraflar arasında gerçekleşen bu telefon görüşmesinin ardından vatandaşımız sesini duyurabilmek amacıyla konuyu Gaziantep 27 Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Ökkeş Özekşi'ye de iletmiş ve Sayın Özekşi kendisine iletilen bu mesajı olduğu gibi sosyal medya hesabında paylaşmıştır. Sayın Özekşi'ye iletilen mesajda vatandaşımız milletvekili Nejat Koçer'in gelişmeleri takip ettiğini ve Sermet Atay'ın kendisini telefonla arayarak teklifi CHP ve İYİ Parti gruplarının meclis genel kuruluna sunduğunu söylediğini beyan etmiştir.

Sermet Atay'a Soruyoruz?

1- Siz Gaziantep milletvekili olarak TBMM tarafından kabul edilerek yasalaşan kanun tekliflerinin hangi gruplar tarafından meclis genel kuruluna getirildiğini bilmiyor musunuz?

2- 7318 sayılı kanuna meclis genel kurulunda eklenen 14. Maddenin aralarında ilimiz milletvekili Ali Şahin'in de bulunduğu AKP milletvekilleri tarafından verildiğini biliyorsanız; neden vatandaşımızı telefonla arayarak gerçekle hiç bir alakası olmayan, yalan bilgileri veriyorsunuz?

Sayın Atay'a tavsiyemiz bir milletvekili olarak yasama faaliyetlerine ilişkin görevlerini layıkıyla yapması ve bile bile halkımıza yalan söylemekten vazgeçmesidir.

7318 Sayılı Kanun'a Meclis Genel Kurulunda iki madde eklenmesi teklif edilmiştir. Bu tekliflerden birisi emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramlarında ödenen ikramiyelerin 1.500,00 TL artırılmasına ilişkin CHP’nin teklifi, diğeri ise AKP Grubu tarafından sunulan çeklerin ibraz süresinin durdurulmasına ilişkin 14. maddedir. CHP Grubu tarafından sunulan emeklilere ödenen bayram ikramiyelerine ilişkin teklif AKP- MHP Grubu tarafından reddedilmiş, AKP Milletvekilleri tarafından çeklerin ibraz sürelerinin tam kapanma nedeniyle durdurulmasına yönelik sunulan yasa teklifi ise genel kurulda kabul edilerek yasalaşmıştır. Çeklerin ibrazı hakkında kanun teklifini sunan AKP Milletvekillerinden birisi de eski futbolcu Alpay Özalan’dır.

4 Mayıs 2021 (Haber Merkezi) 1162

Yorumlar (0)

Yorum Yaz