Coronadan öldü, yakınları hastane bastı!

Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hastanın akrabaları yoğun bakımı bastı.

Coronadan öldü, yakınları hastane bastı!

Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hastanın akrabaları yoğun bakımı bastı.

Edinilen bilgiye göre, Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden 43 yaşındaki Halil Karakuşu'nun akrabaları yoğun bakımı basarak doktor ve sağlık çalışanlarına saldırdı. Yaklaşık 100 kişilik öfkeli gruba müdahale eden polis ekipleri havaya ateş açtı. Arbedede 4 polis darp edilirken, hastanenin yoğun bakımında büyük maddi hasar meydana geldi.

Genel Sağlık İş Sendikası Gaziantep İl Temsilcisi Ercan Küçükosmanoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Şehitkamil Devlet Hastanesinde Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden hastanın akrabaları yoğun bakımı basıp doktor arkadaşlarımıza, Sağlık Çalışanlarımıza saldırmış. Olaya müdahale eden kolluk güçleri bile hafif şekilde yaralanmışlar.

Toplum bu halde çok zamandan beri. Yaşanan pek çok olay da basına bile yansımıyor. Vatandaş çok basit düşünüyor. Hasta gelmiş, tedavi olup iyileşecek. Başka seçenek yok. Bu şekilde kalabalık gelip hastane basmak, bölgemizde aşiret yapısının devam etmesinden kaynaklanıyor.

Bir kaç sene önce hastanemizde de bir aşiret grubu yatan çocukları için asistan doktorumuza, biz aşiretiz bu çocuk iyileşecek muhakkak demişti. Ben de servisin orta yerinde, böyle bir söz kullanmamaları gerektiğini, hastanede tüm çocuklara eşit muamele ettiğimizi, bir çocuğa bakıp diğerine bakmamanın vicdansızlık olacağını söylemiştim.

Bu Koronavirüs Salgını Sağlık Çalışanlarında moral bırakmadı. Salgının açık ve şeffaf yönetilmemesi, vatandaşın salgını hafife almasına neden oluyor. Baştan beri söylüyoruz, il il, ilçe ilçe vaka ve vefat sayıları açıklanmalı. Yaş, cinsiyet ve meslekleri açıklanmalı. Temaslı herkese test yapılmalı. Salgının yayılma özelliklerini filyasyon yaparak ortaya çıkarmalı. Sağlık Çalışanları ve Vatandaşlar Virüsün insafına terk edilemez.

Sağlık Çalışanlarımıza Şehitkamil hastanesinde yapılan saldırı tüm yönleriyle ele alınıp, gerekli soruşturma muhakkak yapılmalıdır.
Tüm Sağlık Çalışanı arkadaşlarımıza geçmiş olsun. Sağlık Çalışanlarının Sağlığını korumadan halkın sağlığına sahip çıkamazsınız.

 

 

13 Eylül 2020 (Haber Merkezi) 1437

Yorumlar (0)

Yorum Yaz