Cumhur İttifakı eriyor! İşte son anket...

Avrasya Araştırma'nın son anketine göre Cumhur İttifakı yüzde 42 oranında oy alıyor. Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 40...

Cumhur İttifakı eriyor! İşte son anket...

 

Avrasya Araştırma'nın son anketine göre Cumhur İttifakı yüzde 42 oranında oy alıyor. Millet İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 40...

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, yaptıkları son anket sonuçlarında AKP'nin oy oranının yüzde 34,8, MHP'nin oy oranını ise yüzde 7'de olduğunu açıkladı. HDP'nin oy oranı ise yüzde 9,1.

Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, açıklamasında "Anketlerimizde Deva ve Gelecek partilerine daha sıklıkla olmakla birlikte Memleket Hareketi/TDP gibi partilerin seçmelerine de rastlamaya başladık" derken, ankette Cumhur İttifakı'nın oylarının eriği görülüyor.  

MHP YÜZDE 7, İYİ PARTİ YÜZDE 13.1

Açıklanan Şubat ayı anket sonucuna göre, AKP'nin alacağı oy yüzde 34.8 iken MHP'nin yüzde 7 ile baraj altında kaldığı görülürken; CHP'nin oy oranının 26.2, İYİ Parti'nin ise 13.1 olarak açıklandı.

Kemal Özkiraz'ın Memleket Hareketi ve Türkiye Değişim Partisi (TDP) gibi yeni oluşumların da seçmenler arasında konuşulduğunu söyleyerek, "Anketlerimizde DEVA ve Gelecek partilerine daha sıklıkla olmakla birlikte Memleket hareketi/TDP gibi partilerin seçmelerine de rastlamaya başladık" dedi.

 Özkiraz, "Bu ayki anketimizde ise partilerin ismini ve liderlerin isimlerini sayarak hangi partiye oy verirsiniz dedik. Bu şekilde sorduğumuzda kararsızlar ve başat partilerde az miktarda da olsa düşüş olduğunu, Saadet Partisi, DEVA, Gelecek Partisi, Büyük Birlik Partisi (BBP), Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi, Türkiye Değişim Partisi ve Memleket hareketi oylarının daha görünür olduğunu fark ettik. Bu da bize teşkilatı olan partilerin az çok bir oy alacağını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Avrasya Araştırma'nın Şubat ayı anket sonuçları şöyle:

AKP: 34.8
CHP: 26.2
İYİP: 13.1
HDP: 9.1
MHP: 7
Gelecek 2.7
DEVA: 2.5
TDP: 1.6
Memleket Hareketi: 1.5
Saadet Partisi: 0.7
Yeniden Refah Partisi:  0.4
BBP: 0.2
Vatan Partisi: 0.2

1 Mart 2021 (Haber Merkezi) 2073

Yorumlar (0)

Yorum Yaz