Cumhuriyet'ten Demirören'e sert yanıt!

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'dan Demirören'e ‘3 kuruşluk dava’ tepkisi.

Cumhuriyet'ten Demirören'e sert yanıt!

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya'dan Demirören'e ‘3 kuruşluk dava’ tepkisi.

Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, ‘Ziraat Bankası, Demirören’in milyarlık borcuna karşı aldığı arazileri yine Demirören’e kiraladı’ başlıklı haber ile ilgili ‘3 kuruşluk dava’ açan gruba sert tepki gösterdi.

Demirören grubu, Cumhuriyet’in manşetten gördüğü “Ziraat Bankası, Demirören’in milyarlık borcuna karşı aldığı arazileri yine Demirören’e kiraladı – En şanslı golfçü” haberi ile ilgili ‘3 kuruşluk dava’ açtığını duyurdu.

Söz konusu davayı Hurriyet.com.tr’den duyuran gruba Cumhuriyet Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’dan sert tepki geldi.

Hürriyet’teki ‘Manipülasyon yapmayın, habercilik etiğine uyun! Cumhuriyet Gazetesi manipülasyonun kaynağını açıklamalı!’ şeklindeki sözlere Twitter hesabından tepki gösteren Küçükkaya, “Demirören Grubu Hazal Ocak’ın haberine dava açmakla kalmamış bir de ‘HABER KAYNAĞINIZI AÇIKLAYIN’ diyor… Gazeteciliğin evrensel kuralı ‘gazeteci haber kaynağını açıklamaya zorlanamaz’ ilkesini bile bilmeyen bir şirket… Ve ne yazık ki bu ülkede medya sahibi!..” ifadelerine yer verdi.

 

 

30 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 1149

Yorumlar (0)

Yorum Yaz