Demir: AKP halkı yardımlara muhtaç bıraktı

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, Şahinbey Belediyesi önünde kendini yakarak yaşamına son veren işsiz gençle ilgili açıklama yaptı.

Demir: AKP halkı yardımlara muhtaç bıraktı

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir, Şahinbey Belediyesi önünde kendini yakarak yaşamına son veren işsiz gençle ilgili açıklama yaptı.

Bu olayın tek sorumlusunun AKP hükümeti olduğunu belirten Demir, 'Bunun hesabı vermelidir.' dedi. AKP'nin vatandaşları aç bıraktığını, kendine yalvarttığını, cahil bırakarak kendisine bağladığını ileri süren Demir'in açıklaması şöyle:

"17 yıldan beri iktidarda olan AKP 2002 de 3Y ile yola çıkmıştı. Yolsuzlukları, Yoksulluğu ve Yasakları ortadan kaldırmak için. Geldiğimiz bu noktada ne yazık ki yolsuzlukta, yoksullukta, yasaklarda artmıştır.

Bugün yoksulluktan dolayı işsiz olan bir vatandaşımız kendisini iş istediği belediye binası önünde yakarak ölümü seçmiştir. Bu olay AKP için utanç vericidir. Türkiye genelinde bu tür olaylar hızla artmaktadır. Hani bu iktidar yoksulluğu yok edecekti. Hala vatandaşlarımız 500 kğ kömüre ve dağıtılan erzak yardımlarına muhtaç bırakılmışlardır. Bu olayın tek sorumlusu olan AKP hükümeti bunun hesabını vermelidir. AKP vatandaşları aç bıraktı, kendine yalvarttı, cahil bırakarak kendisine bağladı.

İŞSİZLİĞİ AKP İKTİDARI YARATTI ŞİMDİ ÖNLEYEMİYOR

Bu mübarek ramazan gününde eğer işsiz vatandaş kendisini yakarak ölümü seçmişse buna sebep olanlar utanmalı ve derhal istifa etmelidir. Beş yıldızlıotellerde yapılan iftar sofraları israftır, israfta haram olduğuna göre bu iktidar haramdan besleniyor demektir. İşsizliği AKP iktidarı yarattı. AKP işsizliği önleyemiyor. Neden? Çünkü tüm fabrikaları sattı veya kapattı. Üretimin olmadığı yerde, yeni iş sahalarının açılmadığı yerde işsizlik çığ gibi artar. Bu iktidar sınıfta kaldı. Derhal kendine yakışanı yaparak istifa etmelidir. Gösterişli ve şatafatlı iftar sofralarına harcanan paralar yani israf ortadan kalktığında işsizlik önlenir. Yeter ki istensin."

Editör: Turgut Bozgeyik

21 Mayıs 2019 (Haber Merkezi) 1583

Yorumlar (0)

Yorum Yaz