Demir: Büyük bir gurur ile kutluyoruz

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 99. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı

Demir: Büyük bir gurur ile kutluyoruz

CHP Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir Gaziantep’e Gazilik unvanının verilişinin 99. Yıldönümü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yayınladı.

Demir yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

“11 ay boyunca işgal kuvvetlerine karşı yokluk içerisinde kahramanca verdikleri mücadele ile dünya tarihine kahramanlık örneği olarak geçen Antep’e, Gazi’lik unvanının verilişinin 99. Yıldönümünü yine büyük bir gurur ile kutluyoruz.

Bugün, 6 bin 317 şehit verme pahasına tarihe mal olmuş bir savunma yaparak 11 ay boyunca işgal kuvvetlerine karşı yokluk içerisinde mücadele eden şehrimizin gurur günüdür.

İşgale teslim olamamak için yaptığı mücadele ile efsaneleşen Anteplilerin direnişi yurdumuzun her yerindeki mücadele ve direnişlere de örnek olmuştur. TBMM tarafından 8 Şubat 1921 tarih ve 93 sayılı kanunla Antep’e Gazi'lik unvanı verilerek onurlu mücadelesi taçlandırılmıştır.

99 yıldan beri 'Gazi' unvanını şerefle taşıyan Gaziantepliler; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da Gazilik Unvanı ve İstiklal Madalyasını layıkıyla taşımaya devam edeceklerdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin şehrimizi Gazilik unvanı ile ödüllendirişinin 99'uncu, İstiklal Madalyası ile tevcihinin 12'inci yıldönümünü kutlarken, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm Gaziantepli hemşerilerimin gurur gününü gönülden kutluyorum.” 

Editör: Turgut Bozgeyik

7 Şubat 2020 (Haber Merkezi) 903

Yorumlar (0)

Yorum Yaz