Depremzedeler geceyi çadır kentte geçirdi

Denizli'nin Bozkır ilçesinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde hasar oluşan evlerinden ayrılan vatandaşlar kurulan çadırlara yerleşti.

Depremzedeler geceyi çadır kentte geçirdi
Denizli'nin Bozkır ilçesinde meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremde hasar oluşan evlerinden ayrılan vatandaşlar kurulan çadırlara yerleşti. Çadır kentte kalmak istemeyen bazı vatandaşlar ise geceyi sokakta veya kendi imkanlarıyla oluşturdukları çadırlarda geçirdi.
 
Süleyman Soylu deprem bölgesinde!

Denizli'de meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu deprem bölgesinde açıklamalarda bulundu. Hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Şu anda yaklaşık talep edilen 400’e yakın çadırın yüzde 80’i kuruldu ve hala kurulmaya devam ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımızla biraz önce konuştum. Aynı zamanda genel müdürümüz de burada. Onlar hasar tespitlerine başladı. 330’u aşkın yapıdaki hasar tespitlerini değerlendirdiler. 52’sinde de ağır hasar buldular. Çardak’ta da yaklaşık 60 evde veya yapıda bir tespitte bulundular. Orada da 7 ağır hasar buldular. 78 kişi taburcu oldu. Şu anda 78’i taburcu oldu. 3 vatandaşımız hastanelerde.” dedi.

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

9 Ağustos 2019 (Haber Merkezi) 935

Yorumlar (0)

Yorum Yaz