USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Destici'den kuzu savunması: Ben köylü çocuğuyum!

Kasaptan 100 liralık et almak yerine kuzu kestirdiğini söyleyen ve vatandaşları da bu şekilde 'tasarruf' yapmaya davet eden Destici, kendisini savundu.

Destici'den kuzu savunması: Ben köylü çocuğuyum!
13-01-2022 14:12
Google News

 

Kasaptan 100 liralık et almak yerine kuzu kestirdiğini söyleyen ve vatandaşları da bu şekilde 'tasarruf' yapmaya davet eden Destici, kendisini "algı operasyonu" diyerek savundu.

Katıldığı bir TV programındaki “Ben tasarrufa dikkat ediyorum. Ben gidip kasaba 100 lira verip et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum" sözleri eleştirilen Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, “Bazı çevreler farklı noktalara çekmeye gayret ettiler. Sözlerim yanlış yerlere çekildi, algı operasyonu” açıklamasını yaptı.

CNN Türk canlı yayınına katılan Destici, “Şimdi ben köylü çocuğuyum, kalabalık bir aileyiz. 45 kişilik çekirdek ailemiz var. Kışın tükettiğimiz peyniri de tereyağı da köyden alıyoruz. Tükettiğimiz her şeyi kendimiz üretmeye çalışıyoruz. Kalabalık bir aile olduğumuz için kışa girerken gelenekleri devam ettiriyoruz. Kasaptan veya marketten aldığınızın yarısına mal edebiliyorsunuz. Bazı çevreler farklı noktalara çekmeye gayret ettiler. Milletin derdiyle dertlenmek olduğunu düşünmüyorum. Trol kadrosuna baktığımızda Millet İttifakı'nı oluşturan blokun yaptığını görüyorum. Yanlış algılamalara meydan verecek açıklamalar vermemek gerekiyor. Milletimiz bizi tanıyor. İmkan bulan herkesin üretmesi gerektiğini düşünüyorum. Geliri ne kadarsa o kadar insanımızın harcaması gerektiğini düşünüyorum. Sözlerim yanlış yerlere çekildi, algı operasyonu.” ifadesini kullandı.

Mustafa Destici'nin tepki çeken açıklaması şöyleydi:

 !#**v1372&pl=true**#! 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
GÜNÜN KARİKATÜRÜ TÜMÜ
Günün Karikatürü