Diş Hekimliği Fakültesi'nde mezuniyet töreni

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni GAÜN Atatürk Kültür Sahnesinde gerçekleştirildi.

Diş Hekimliği Fakültesi'nde mezuniyet töreni

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni GAÜN Atatürk Kültür Sahnesinde gerçekleştirildi.

Mezuniyet Törenin açılış konuşmasını yapan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Avni Gökalp, genç diş hekimlerimizin artık kendi kanatlarıyla uçmaya başlayacaklarını söyledi.

Prof. Dr. Gökalp mezun öğrencilere seslenerek şunları söyledi: “Hatalarıyla ve sevaplarıyla hastalarla yüz yüze gelecekler. Ben şuna inanıyorum, değerli öğretim üyesi arkadaşlarımız sizleri en güzel şekilde bilgi, beceri ve tecrübe ile donattılar. Meslek yaşamınızda çok başarılı olacağınızdan eminim. Daha beş sene önce buraya kayıt için geldiğinizde etrafa tereddütlü gözlerle bakarak kayıt oldunuz. Bu zor süreç içerisinde değerli anneleriniz ve babalarınız sizlere çok destek verdiler ve fedakârlık yaptılar. Bugün bu fedakârlıkların meyvesini topluyoruz” diyerek, genç diş hekimlerimizden, doğruluktan ayrılmamalarını, hastalarınıza karşı şefkat ile yaklaşmalarını ve vatanınıza bağlı olmalarını söyledi.

GAÜN Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kamile Erciyas, “Bugün görevimizi yerine getirmenin gururunu ve sağlık ordusuna 65 genç, fikri hür, İrfanı hür, vicdanı hür, pırıl pırıl insanlar katmanın heyecanını yaşıyoruz. Her ne kadar sizi mezun etsek de hekimlik mezuniyeti olmayan bir yoldur. Bu nedenle meslek hayatınız boyunca kendinizi geliştirmeye devam edin. Bundan sonraki süreçte yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Unutmayın ki dürüst, çalışkan ve üretken insan bir değerdir ve ancak şahsiyetinizle bir değer oluşturduğunuzda başarı sizi takip eder” diye konuştu.

Mezun öğrencilerin çok zorlu bir yolu başarılı bir şekilde yürüttüğünü söyleyen Gaziantep Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasan Karabey, “Başlarken bitmez dediğiniz gün bugün noktalanıyor. Çiçeği burnunda hekim kardeşlerim, bir hedefiniz olmalı hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyin. Önünüze belki bir sürü engel çıkacak ve zorlanacaksınız ama asla yılmamanız gerekiyor. Başarılı olmak adına çabalayarak engelleri bir bir aşacağınız ki, güzel bir yaşam sürdürebilesiniz” ifadelerini kullandı.

GAÜN Diş Hekimliği Fakültesi 2017-2018 dönem birincisi Diş Hekimi Hulusi Akar ise, “5 yıl önce zorlu bir sınavla seçilerek ülkemizin dört bir yanından heyecanla, umutla, insana hizmet etme idealleriyle toplandığımız Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, biz hekimlerin ömür boyu sürecek hekimlik temellerini inşa ettiğimiz başlangıç noktamız. Önlüğü giydiğimiz andan itibaren hekimin en önemli sorumluluğunun vicdani sorumluluk olduğunu ve her şeyden önce hastaya zarar vermememizi gerektiği ilkesi kulaklarımızda çınlayan ilk öğütler oldu” şeklinde konuştu.

Yapılan açılış konuşmaları sonrasında, mezun olan hekimler diplomalarını alıp keplerini havaya atarak mezun olmanın sevinç ve coşkusunu yaşadılar.

Editör: Turgut Bozgeyik

13 Temmuz 2018 (Haber Merkezi) 1919

Yorumlar (0)

Yorum Yaz