'Emekliler tarihlerinin en iyi gelir seviyesine ulaştı'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği üyelerini kabulünde konuştu.

'Emekliler tarihlerinin en iyi gelir seviyesine ulaştı'

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratlar Birliği üyelerini kabulünde konuştu.

Emeklilerin durumuna ilişkin açıklamalara konuşmasında yer veren Erdoğan, emeklilerin tarihlerinin en iyi gelir seviyesine ulaştığını öne sürdü. 

Erdoğan, ''Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 liradan başladığını hatırlatmak isterim. Emeklilerimiz bugün tarihlerinin en iyi gelir seviyesine sahiptir. Biz bunu da yeterli görmüyor, ülkemizin imkanlarının genişlemesine paralel olarak emeklilerimizin şartlarını daha da iyileştirmeye hazırlanıyoruz'' ifadelerini kullandı. 

“GEÇİMİ SIKINTIYA DÜŞEN HER KARDEŞİMİZİN DERDİ BİZİM DERDİMİZDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgın sebebiyle satışları azaldığı için depolarda bekleyen patates ve soğanların, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) üzerinden satın alınarak ihtiyaç sahiplerine hibe olarak Ramazan öncesinde dağıtılmasının kararlaştırıldığını belirterek 1 milyon 250 bin ton patates ve yaklaşık 300 bin ton soğanın vatandaşlara dağıtılacağını bildirdi.

Çeltiğin de çiftçinin elinde kalmaması için TMO'ya talimat verildiğine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan öncesi 81 il valiliği vasıtasıyla bu konuyu yakından takip edip neticelendireceklerini, hem üreticilerimizi sıkıntıdan kurtaracak hem de vatandaşlara destek olacaklarının altını çizdi.

Yaklaşık üç yıl önce emeklilere bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü verdiklerini ve bu uygulamayı hemen başlattıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin Ramazan’daki ilk ödemesini Mayıs başında Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasına doğru gerçekleştireceklerini açıkladı.

“Sıkılaştırmak zorunda kaldığımız tedbirler sebebiyle dükkânı kapanan, işi azalan, geçimi sıkıntıya düşen her kardeşimizin derdi bizim derdimizdir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, esnaf ve sanatkârların yanında olmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Karşımızda ancak dünya ile birlikte yürütürsek başarıya ulaştırabileceğimiz bir tehdit var. Bu mücadelede kısıtlamalardan aşılamaya ve destek paketlerine kadar elimizdeki tüm silahları kullanıyoruz. Allah'ın izniyle bu musibetin de üstesinden geleceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

UID üyelerinden bulundukları ülkelerde temas ettikleri herkese gerçek Türkiye fotoğrafını bıkmadan, usanmadan, samimiyetle ve azimle sürekli anlatmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, UID Kadın Kolları ve Gençlik Kolları MKYK üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

 

 

 

11 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 2257

Yorumlar (0)

Yorum Yaz