Erbaş: Camilerin fethini gerçekleştireceğiz

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazı kılmayı “fetih” faaliyetine benzetti ve "camilerin fethini gerçekleştireceğiz" dedi.

Erbaş: Camilerin fethini gerçekleştireceğiz

Cuma namazlarına 29 Mayıs’ta başlanıyor. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, cuma namazı kılmayı “fetih” faaliyetine benzetti ve "camilerin fethini gerçekleştireceğiz" dedi.

 

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İmam Hatipliler Derneği ÖNDER’in YouTube kanalında yayınlanan “Bayram Özel Sohbeti” programında açıklamalarda bulundu.

Ali Erbaş, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen cuma namazlarına 29 Mayıs’ta İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda başlanacağını açıkladı.

29 Mayıs'ın İstanbul'un Osmanlı tarafından alınışının 567’nci yıl dönümü olmasına atıfta bulunan Erbaş, cuma namazı kılmayı da “fetih” faaliyetine benzetti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi vakit geldi. 29 Mayıs Cuma günü, fethin sembolü olan o günde camilerin fethini gerçekleştireceğiz inşallah. Bunun da ilhamını Cenâb-ı Hakk kalbimize düşürdü. Bir gece böyle… Sabahleyin hemen aradım yetkilileri. Onlara da teklif ettim. Onlar da müzakere sonucu hemen Cumhurbaşkanımız açıkladı. Allah razı olsun ondan. Biz de inşallah Cuma günü İstanbul’da büyük bir meydanda Cuma namazımızı bir namazgâh ile...”

"SULTANAHMET İLE AYASOFYA ARASINDA BİR YER DÜŞÜNÜYORUZ"

Cuma namazının kılınacağı meydanın adının sorulması üzerine de Erbaş, “İnşallah büyük ihtimalle Sultanahmet Meydanı olacak inşallah. Sultanahmet’le Ayasofya arasında bir yer düşünüyoruz, bir değişiklik olmazsa. Orada ben hutbeyi okuyacağım ve bütün Müslümanlara hitap edeceğiz inşallah” diye konuştu.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

28 Mayıs 2020 (Haber Merkezi) 2326

Yorumlar (0)

Yorum Yaz