Erbaş'a bir tepki de İnce'den...

Ayasofya’da okuduğu hutbeyle tepki çeken Ali Erbaş sosyal medya üzerinden topa tutuldu.

Erbaş'a bir tepki de İnce'den...

Ayasofya’da okuduğu hutbeyle tepki çeken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş sosyal medya üzerinden topa tutuldu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, önceki gün Ayasofya'da okuduğu cuma hutbesinde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın resmi sitesinde yayımlanan cuma hutbesinin dışına çıkarak yaptığı konuşmasında, “Fatih Sultan Mehmet Ayasofya'yı cami olması için vakfetti. Bizim inancımızda vakıf malı dokunulmazdır, dokunanı yakar! Vakfedenin şartını çiğneyen lanete uğrar” dedi.

Erbaş'ın bu ifadeleri Ayasofya'yı müze yapma kararı alan Atatürk ve Cumhuriyetin kurucularını hedef aldığı şeklinde yorumlandı. Erbaş'ın sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Ali Erbaş'a bir tepki de CHP'li Muharrem İnce'den geldi. Ayasofya'nın ibadete açıldığı gün halkın arasında namaza katılan İnce, Erbaş'ın hutbedeki ifadelerinden dakikalar sonra Twitter'dan “Milli Mücadelemizin Başkomutanı, ülkemizin kurucusu Atatürk'ün, ibadeti siyasallaştıran Diyanet İşleri Başkanı'nın rahmetine ihtiyacı yoktur. O'nun rahmeti de, kabri de Türk Milleti'nin kalbidir. Bu topraklarda ezanlar özgürce okunuyorsa, işgal sona ermişse Atatürk sayesindedir” mesajına yer verdi.

 

 

 

 

 

 

26 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1672

Yorumlar (0)

Yorum Yaz